aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpdddddddd.png

Prezydent Andrzej Duda pojawił się dzisiaj w Pucku, aby wziąć udział uroczystości z okazji 100. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem.

PAD został wygwizdany w czasie swojego wystąpienia.

- Tamto wydarzenie w czasach odbudowy kraju, było jednym z najważniejszych. Polska wróciła nad Bałtyk i możliwy był rozwój. Morza i oceany świata stały się dla nas otwarte. To był bardzo ważny czas, który nie byłby możliwy, gdyby nie wasi ojcowie i dziadkowie, gdyby nie Kaszubi. Przetrwali najtrudniejsze chwile, prześladowania i przyszli tu, by świętować zaślubiny z morzem. Chcę pokłonić się tym ludziom, Kaszubom tej ziemi. Bóg wam zapłać za waszą służbę, za waszą niezłomną wierność Polce, Bałtykowi - mówił w Pucku Andrzej Duda.

Wśród osób, które pojawiły się na wystąpieniu PAD-a byli jego przeciwnicy. Usłyszeć można było okrzyki "marionetka", "Trybunał Stanu", "będziesz siedział", "kłamca".

- Coś się nie udały Andrzejowi Dudzie te zaślubiny Polski z morzem - komentuje dziennikarka Aneta Mościcka.

- Rzeczywiście entuzjazmu mieszkańców nie widać. A to dopiero początek. W kampanii wyborczej Andrzej Duda zacznie być traktowany przez Polaków nie jak Głowa Państwa, ale jak jeden z wielu kandydatów na prezydenta, do tego z kartoteką zapisaną łamaniem Konstytucji - wypowiada się poseł Jan Grabiec.

Michał Szczerba (poseł): "Nie ma miejsca, gdzie nie zostałby wygwizdany. Z obietnic sprzed 5 lat wyszło zero, czyli nic. Partyjna, marionetkowa prezydentura. Kampania sprowadzona do ustawek z lokalnymi działaczami. Nawet toruński koncern miał dość tej fikcji i zgłasza własnego kandydata!".

Przemysław Szubartowicz (publicysta): "Duda jest prezydentem PiS-u. I tylko PiS-u. Zależny od PiS-u. Zawdzięczający wszystko PiS-owi. Popierany tylko przez PiS. Wspierany w kampanii jedynie przez PiS. Powielający program PiS-u. Ograniczony PiS-em. Słaby słabościami PiS-u. Obciążony winami PiS-u. PiS to on, on to PiS".

Reakcje internautów:

"Trochę przykro,że na uroczystościach trzeba wyrażać opinie, ale PiS nie chce inaczej rozmawiać ze społeczeństwem, więc ma to, na co zasłużył".

"Kaszubi pokazują PAD, co o nim sądzą!".

"Dumna z mojego rodzinnego miasta".

"Nareszcie mądra Polska się odezwała".
EQaEVulWoAE87j1.jpg
***
Zaślubiny Polski z morzem
Symboliczna uroczystość z okazji odzyskania Pomorza przez Polskę - w 1920 r. "Zaślubiny" odbyły się poprzez wrzucenie przez gen. Józefa Hallera pierścienia do morza.
          Popierasz okrzyki - kciuk w górę!

+ 6952
- 172

Polub Polityczek.pl