aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasldperffffff.jpg

Były premier Donald Tusk wypowiedział się w social mediach na temat polityki rządzącego obozu Prawa i Sprawiedliwości.

Tusk postanowił zareagować i napisać komentarz na Twitterze po słowach prezydenta Andrzeja Dudy w Zwoleniu. Duda zaatakował Unię Europejską za wtrącanie się w sprawy polskie. Słowa te odnosiły się do próby storpedowania przez UE zmian PiS-u w sądownictwie.

- Jestem prezydentem i powiem tak. Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy - krzyczal Duda w Zwoleniu.

- Styl rodem z Gomułki. Wykonanie jak z Barei. Przesłanie tylko smutne: polexit - mówi o słowach Dudy poseł Marcin Kierwiński.

Na szeroko komentowane wystąpienie Dudy zareagował Donald Tusk.

- Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim - czytamy na profilu byłego premiera.

- Tak to jest, jak władza do głowy uderza. Przemówienie Prezydenta Dudy skierowane do kogo? Do kogoś pełnego frustracji, bez znajomości języków obcych i możliwości poznania świata, który nie potrafi znaleźć swojego miejsca w dzisiejszych czasach. Ja tego nie kupuję! - odpowiedziała Tuskowi jedna z internautek.

"Brawo" - zareagował na wpis Tuska prof. Leszek Balcerowicz. "Ostro przeciw symetryzmowi" - napisał dziennikarz Tomasz Lis.

Słowa Tuska do tej pory zostały polubione przez aż 11 tysięcy internautów.

Agresywnie na słowa obecnego szefa Europejskiej Partii Ludowej odpowiedzieli politycy zjednoczonej prawicy.

- Żałosne konwulsje lipnego moralisty i politycznego obłudnika. Kłamca, który jak się pomyli, to może powie prawdę. Tusk pisze o szczuciu, dzieleniu, złodziejstwie - powinien spojrzeć w lustro, to zobaczy idealnego adresata. Na szczęście jego polityczne znaczenie, to już tylko prymitywne wpisy - napisała na Twitterze europosłanka PiS-u Beata Mazurek.

- Lepiej zwróć Pan uwagę Emmanuelowi Macronowi, co się dzieje na ulicach Francji i odczep się wreszcie od Polski - skierował się do Tuska poseł Arkadiusz Mularczyk.

Internauci do Mazurek:

"Na szczęście polityczne znaczenie Beaty Mazurek, to już tylko prymitywne wpisy".

"Boli Was każde słowo, każdy tweet Donalda Tuska. Choć na Waszej liście nienawiści pierwszy jest teraz marszałek prof. Grodzki".

"Pani Beato ten politycznie nieznaczący moralista ma więcej retweetow, niż pani kiedykolwiek będzie miała lajków. Ba, ma więcej niż 10 "najpotężniejsza" kobieta świata czy facet z długim nosem. Właściwie to za kilka lat nikt o was nie będzie pamiętać oprócz wymiaru sprawiedliwości".

"Ależ Wam przeszkadza to, że znienawidzony Tusk jest jednocześnie jednym z największych europejskich polityków. Chciałoby się mieć taki szacunek za granicą, co? Zgodzę się z tym, że patrząc w lustro Tusk widzi adresata szczucia, dzielenia Polaków i jako podatnik złodziejstwa. PiSu". 

        Popierasz Mularczyka - kciuk w górę!


+ 223
- 4013

Polub Polityczek.pl