aaaaaaaaaaaaaaaaakorkfffff.jpg

Lider zespołu disco-polowego "Bayer Full" Sławomir Świerzyński wypowiedział się na temat wielkich pożarów mających miejsce w Australii.

- Rozpowszechniający się ogień od września, nazywany jest największym pożarem od dziesięcioleci na terenie całego kraju. Krytyczną sytuację pogarszają uporczywe upały i susze. Ogień zabił pół miliarda zwierząt. Prawie 1/3 populacji koali w Nowej Południowej Walii mogła zostać zabita podczas pożarów. Duża część ich siedlisk została zrujnowana. Płomienie zabiły do tej pory 17 osób i zniszczyły 1200 domów w Nowej Południowej Walii i Wiktorii. W wielu miejscach trwa ewakuacja ludzi. Dotychczas spłonęło już ok. 6 mln hektarów. Rząd przeznaczy co najmniej 16 mln dolarów na wypłatę po katastrofie rodzinom i firmom dotkniętym katastrofą. Rząd federalny wysłał również pomoc wojskową, taką jak personel wojskowy i samoloty lotnicze - opisuje bloger "Pigułka Świata".

Szymon Bujalski (dziennikarz): "Dymu jest tyle, że nie widać nieba i nie można odróżnić dnia od nocy. Ok. 4 tys. ludzi ewakuowano na plażę Mallacoota. 2019 r. był dla Australii najgorętszym i najbardziej suchym w historii pomiarów. Do tej pory pożary objęły obszar większy od Holandii. Lub przekładając na Polskę - o 20 proc. większy od woj. mazowieckiego. Czyli naszego największego. A chmura dymu z pożarów jest większa od Unii Europejskiej. Co więcej, część dymu pokonała ponad 2 tys. km i dotarła do Nowej Zelandii".

Na kataklizm w Australii zareagował na Twitterze Sławomir Świerzyński, który postanowił nawiązać do... Puszczy Białowieskiej. 

- Pożaru buszu w Australii nie trzeba gasić - napisał disco-polowiec.

Muzyk swoim wpisem odnosi się do krytycznych komentarzy ws. wycinki puszczy (decyzja polityków Prawa i Sprawiedliwości). Politycy PiS z ówczesnym ministrem środowiska Janem Szyszko na czele tłumaczyli, że wycinka drzew jest ratowaniem puszczy przed kornikiem drukarzem.

- W Puszczy to wycinka i wywóz drzew były zagrożeniem, a nie kornik - odpowiadają ekolodzy z "Greenpeace".

Reakcje internautów:

"Zajmij się pan majteczkami w kropeczki".

"Disco z pola ciągle w głowie, nie wymagajmy czegokolwiek".

"I nie widzi pan różnicy? Lepiej było nic nie pisać".

"Wódko pozwól żyć!".

    Popierasz Świerzyńskiego - kciuk w górę!


+ 70
- 2503

Polub Polityczek.pl