49208337941_ce2f026e81_c.jpg

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki spotkał się z liderem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Jurkiem Owsiakiem i zapewnił o wsparciu Senatu w styczniowym finale.

12 stycznia 2020 r. odbędzie się 28. Finał WOŚP.

- Zapewniam, że Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej na pewno włączy się w zbliżający się finał! Uczestniczę w każdym finale WOŚP. Zapraszam do udziału w licytacji. Tym razem będziemy zbierać środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Problemów w służbie zdrowia jest jednak więcej, dlatego razem z Jurkiem rozmawialiśmy także o złym stanie dziecięcej i młodzieżowej psychiatrii - wypowiada się prof. Grodzki.

- Utrzymując formułę Senatu otwartego i słuchającego mądrzejszych zgodziliśmy się, że psychiatria dziecięca i młodzieżowa to gigantyczny problem służby zdrowia, który jest mocno zaniedbany. Dlatego chcemy jeszcze w styczniu 2020 r. zorganizować poważną debatę, o tym, jak najszybciej rozwiązać najbardziej palące problemy psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej - deklaruje marszałek.

- Dziękuje bardzo, że mogliśmy tutaj dzisiaj przyjść. Pan marszałek będzie licytował spotkanie ze sobą; spotkanie na obiedzie, będzie obiad, będzie oprowadzanie po Senacie, będzie to duża atrakcja - mówił lider WOŚP Jurek Owsiak.

Reakcje internautów:

"Choć w Senacie normalność. BRAWO!".

"Bardzo dziękuję. Jurek Owsiak jest naszym skarbem narodowym".

"Mam nadzieję, że Senat będzie stanowił dobrą przeciwwagę dla bojkotu ze strony Sejmu i TVP".

       Popierasz Grodzkiego - kciuk w górę!


+ 2211
- 65

Polub Polityczek.pl