aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksoekfrfgg.jpg

Prezydent Andrzej Duda zareagował w mediach społecznościowych na artykuł opublikowany przez portal Onet.

Duda zarzucił manipulację redakcji Onetu w artykule, gdzie cytowane są słowa jego rzecznika Błażeja Spychalskiego.

- To Sejm wybiera sędziów TK. Rola prezydenta polega tylko i wyłącznie na tym, że prezydent odbiera ślubowanie legalnie i poprawnie wybranych sędziów. (...) Proszę pamiętać, jak wygląda sytuacja. Otóż to Sejm wybiera sędziów TK. Rola prezydenta polega tylko i wyłącznie na tym, że prezydent odbiera od sędziów legalnie i poprawnie wybranych ślubowanie - mówił Spychalski na antenie Polskiego Radia.

Jednak Dudzie nie chodziło o wypowiedź Spychalskiego tylko o dalszy fragment artykuły, w którym przypomniano, że nie przyjął ślubowania od sędziów wybranych zgodnie z prawem do Trybunału Konstytucyjnego przez rząd PO-PSL; Romana Hausera, Andrzeja Jakubeckiego i Krzysztofa Ślebzaka.

Dr Ryszard Balicki (konstytucjonalista, Uniwersytet Wrocławski): "Panie Prezydencie, a może poda Pan, jaka była podstawa prawna uchwał Sejmu? Gdzie jest dana Sejmowi możliwość odwołania sędziego TK? Zasada legalizmu również i tego organu dotyczy...".
Kazimierz Bem (pastor ewangelicko-reformowany, mieszkający w USA): "Klamco! Trybunał Konstytucyjny uznał za ważny wybór trzech sędziów i nakazał Ci ich zaprzysiąc niezwłocznie Ty dalej tego nie zrobiłeś. Kłamiesz i manipulujesz obrzydliwy krzywoprzysięzco!".
Przemysław Szubartowicz (publicysta): "Zanika poczucie wstydu. Skompromitowany zaprzecza, zawstydzony też. Weźmy Dudę. Łamie konstytucję, a mówi, że nie. Słyszy to od swego promotora, więc zrywa z nim znajomość. Krzyczy o sędziach z PZPR, a ma przyjąć ślubowanie od Piotrowicza. Młodzi, nie bierzcie z niego przykładu!".
- "Andrzej Duda zarzuca Onetowi manipulację i uzasadnia to w sposób, który boleśnie potwierdza, że nie ma kwalifikacji ani na prezydenta, ani na doktora, ani nawet na magistra prawa" - wypowiada się naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Reakcje internautów:
"Trybunał Stanu. Proszę już szykować linię obrony".

"Prawnik z wykształcenia zapomniał, że Trybunał Konstytucyjny uznał, iż wybór 3 sędziów był zgodny z prawem i nakazał przyjęcie ślubowania od nich? Taki mały szczegół".

"Wiedza prawnicza na poziomie sowieckiego sołdata po lekcjach politgramoty".

"Mam nadzieję, że Sejm następnej kadencji, podejmie uchwałę o nieważności Pańskiego wyboru na Prezydenta i nakaże zwrot nienależnie pobranego uposażenia. O cofnięciu ułaskawienia Kamińskiego nie wspominając. Chłopie, jak Ty skończyłeś to prawo?!".

          Popierasz Lisa - kciuk w górę!


+ 2344
- 25

Polub Polityczek.pl