aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldrfffff.jpg

Dziennikarz Konrad Piasecki zareagował na słowa dziennikarki TVP Magdaleny Ogórek w mediach społecznościowych.

- "I z satysfakcją słucham dziś, jak eksperci mówią: „prawo powinno być proste i zrozumiałe dla obywatela”. Wystarczyły 4 lata. Wtedy, w 2015 r. dla rozmaitych Piaseckich i innych Czuchnowskich zdanie to było za trudne. Dobranoc Państwu i dziękujemy za dziś!" - napisała Ogórek na Twitterze po programie "Studio Polska" w którym jest współprowadzącą.

Jacek Czarnecki (dziennikarz, "Radio Zet"): "Zgoda co do zasady - prawo powinno być proste. Ale to, że kandydatka Ogórek powie jakieś hasełko w kampanii prezydenckiej nie znaczy, że wie jak to wprowadzić w rzeczywistości. Bo prezydent nie ma takich szerokich uprawnień. Słowa, słowa, słowa a życie w realu wygląda inaczej".

Komentarz dr Magdaleny Matusiak-Frącczak (adwokat, Uniwersytet Łódzki)

Odezwała się specjalistka od prawa, legislacji i interpretacji prawa. Na ten moment PiS nie tylko wprowadził mniej zrozumiałe prawo ( zmiana kpc+przepisy przejściowe), ale również antyobywatelskie: Postępowanie cywilne (autorstwa Piebiak&Co.):

- Wyższy formalizm

- Utrudnienia dla wierzycieli skutkujące dłuższym okresem potrzebnym do uzyskania wyroku przeciwko osobie, która nie oddaje im pieniędzy

- Wyższe koszty sądowe

- Powrót procedury gospodarczej, że wszystkimi prekluzjami - przyczyny wielu dramatów z przeszłości zwłaszcza w starciu mikro przedsiębiorstw, czyli małych żuczków z wielkimi korporacjami.

- Powrót przepisów, które już wcześniej zostały uznane przez TK za niekonstytucyjne, gdyż formalistycznie i mechanicznie pozbawiały stronę realizacji prawa do sądu.

Postępowanie karne: pisane przez Ziobrystów pod prokuratorów, prowadzenie postępowania karnego podczas usprawiedliwionej nieobecności oskarżonego lub obrońcy (inkwizycja się marzy czy przegrane już podczas kadencji następców sprawy w Strasbourgu i zadośćuczynienia oraz konieczność wznowienia postępowań?).

- Uzależnienie stosowania postanowienia sądowego w przedmiocie uchylenia stosowania tymczasowego aresztu od zgody prokuratora (czyli prokurator stoi nad sądem, ktoś tu chyba zamienił kij z ...)

- Sądy w uzasadnieniu nie będą pisały uzasadnienia w części dotyczącej prawa materialnego, czyli głównie subsumpcji (Pani sobie poszuka, co to znaczy i jak ogranicza prawo do obrony) Podsumowując: prawo dla prokuratorów realizujące bardzo znane powiedzenie: dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie. Życzę powodzenia w sądowym starciu z kacykiem z PiS, będzie więcej Sebastianów od seicento.

***

Piotr Szumlewicz (związkowiec, publicysta): "Magdalena Ogórek jest jedną z najobrzydliwszych postaci polskiego życia publicznego. Powinna zniknąć w niesławie". 

Na wypowiedź Ogórek zareagował także wspomniany Konrad Piasecki:

- Pani tego zapewne nie wie, ale Pani zabieg językowy jest charakterystyczny dla propagandy komunistycznej - stalinizmu, marca'68, stanu wojennego, Tak że gratuluję wzorców. A jakiś cytat, w którym mówiłem, że prawo winno być trudne i niezrozumiałe ma Pani oczywiście pod ręką? - odpowiedział dziennikarz TVN24 na Twitterze. 

Reakcje internautów:

"Nieprzypadkowo była "gwiazdą" wystawy o Marcu 68 w Polin".

"Cała ta pisowska machina coraz bardziej przypomina komunę - wodzowska partia ma monopol na najlepsze rozwiązania, wódz nie jest ani premierem, ani prezydentem, ale rządzi. Partia włada policją, prokuraturą, po części sądami i ma jeszcze apetyt na samorządy".

"Szkoda nerwów Panie Konradzie... To lizusostwo i obłuda tej Pani przechodzi ludzkie granice..żyje nadzieją że kiedyś za to odpowie...".

       Popierasz Piaseckiego - kciuk w górę!


+ 2258
- 120

Polub Polityczek.pl