aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalcrpfffff.jpg

Portal auto-świat informuje o katastrofalnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa URSUS.

- Każdy, kto przyjrzy się bliżej sytuacji Ursusa, ucieka szybciej, niż się pojawił. Kolejny prezes zrezygnował z pracy zaledwie po niespełna czterech miesiącach, a amerykański inwestor, w którym upatrywano największe nadzieje, wycofał się. Banki postawiły już krzyżyk na firmie i wnioskują o jej upadłość - tłumaczy dziennikarz Piotr Karczmarczyk (auto-świat.pl).

Money.pl: "Ursus się wyprzedaje. Akcjonariusze wyrazili zgodę na sprzedaż części przedsiębiorstwa".

Na początku 2019 r. Ursus wygrał państwowy przetarg na stworzenie ponad tysiąca autobusów elektrycznych.

- Prowadzimy teraz jeden strategiczny program i to jest program promocji sprzedaży autobusów elektrycznych. Autobusy elektryczne są już zamawiane przez 46 samorządów polskich. Na to kładziemy nacisk, ponieważ to jest program, który ma szansę jednocześnie wzmocnić produkcję polskich autobusów elektrycznych i poprawić środowisko, ochronę zdrowia w Polsce, na tym nam oczywiście bardzo zależy - mówił premier Mateusz Morawiecki w styczniu 2018 r. 

Maciej Bukowski (Szkoła Główna Handlowa): "Tysiąc autobusów elektrycznych. Spora skala, choć trzeba pamiętać, że producenci w Azji wytwarzają dużo więcej rocznie. Niemożność przejścia z etapu pół-manufaktury do produkcji seryjnej - a więc i znacznie bardziej zautomatyzowanej - w tego typu branżach jest słabością polskich firm".

- Ursus to wymarzona inwestycja do przekręcenia kasy z PiS-owskich pracowniczych planów kapitałowych. Inne bezdenne inwestycje to stocznie, kopalnie i elektrownie węglowe - ocenia ekonomista Tomasz Urbaś.

Upadek Ursusa spowoduje jednocześnie porażkę rządu PiS - obietnica dotycząca elektrycznych autobusów. 

- PiS to mistrzowie w rujnowaniu i całkowici dyletanci w budowaniu! - wypowiada się były europoseł Adam Szejnfeld.

Reakcje internautów:

"Spokojnie teraz będzie program elektryczna hulajnoga. I to się już na pewno uda a właściwie już udało".

"Wystarczy zobaczyć członków zarządu URSUS i URSUS BUS oraz ich powiązania z innymi firmami, stowarzyszeniami i fundacjami. Jak to ma działać skoro niemal każdy w 3-5 spółkach i organizacjach?".

"Stępka Morawieckiego w praktyce. W TVP pokażą jakiś autobus z paździerza, żeby pelikany były spokojne".

             Bronisz PiS - kciuk w górę!


+ 88
- 2614

Polub Polityczek.pl