aaaaaaaaaaaaaaaaaaaakcorkforfkfffff.jpg

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka zareagowała na krytykę opinii publicznej ws. nazwisk kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz oraz Elżbieta Chojna Ducha - te 3 nazwiska politycy Prawa i Sprawiedliwości będą chcieli w grudniu przegłosować w Sejmie w celu objęcia przez wymienione osoby funkcji sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

- Art. 194 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, wybieranych indywidualnie przez Sejm na 9 lat spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą. Spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą ! Wyróżniających się! Mając na uwadze dotychczasową linię zawodową obu Kandydatów oraz fakt - iż Trybunał Konstytucyjny jest organem powołanym do dokonywania oceny zgodności aktów prawnych z Konstytucją - widzę dwie możliwe interpretacje tej sytuacji: albo to żart, albo PiS już wie - że straci władzę i postanowił w związku z tym unicestwić Trybunał Konstytucyjny na lata - komentuje decyzję polityków PiS mecenas Piotr Schramm.

Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita"): "Żadna z kandydatur nie daje rękojmi bezstronnego i apolitycznego pełnienia urzędu sędziego TK. Przeciwnie, możemy mieć pewność, że nawet jeśli wyjdą z partii, to partia z nich nie wyjdzie i będą realizować polityczną wolę Jarosława Kaczyńskiego".

Krzysztof Śmiszek (poseł, Lewica Razem): "Kogoś to dziwi? Mnie nie... oficerowie polityczni wypełniający budynki kiedyś niezależnych instytucji. Witamy w państwie PiS. Proponuję teraz iść za ciosem i powołać na ministra edukacji biskupa Jędraszewskiego. Będzie do kompletu. I znów zero zdziwienia".

Z zadowoleniem na oburzenie opinii publicznej zareagowała w mediach społecznościowych posłanka PiS Joanna Lichocka. 

"Trzymaj się Krysiu:) Pani Profesor, powodzenia:)" - napisała Lichocka w kierunku Krystyny Pawłowicz na Twitterze.

Reakcje internautów:

"Pycha kroczy przed upadkiem, a ja z dnia na dzień coraz mniej Was poważam".

"Zastanawia mnie, czy do osiągnięcia takiego dna dążyła pani od zawsze, czy to tylko na potrzeby chwili marnej „chwały”".

"Heh, jeżeli Panią cieszy, że sędzią TK ma być KOMUNISTYCZNY PROKURATOR STANU WOJENNEGO, to nie mam żadnych pytań".

"I wy sobie błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszką zdradzieckie mordy wycieracie. WON".

- Otóż to jest właśnie ta sławna obsceniczna pycha nowego bolszewizmu, który demokrację rozwala kopniakiem - skomentował słowa Lichockiej publicysta Przemysław Szubartowicz.

        Popierasz Lichocką - kciuk w górę!


+ 56
- 2185

Polub Polityczek.pl