aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspedddd.jpg

Program "Czarno na białym" (TVN24) przygotował program poświęcony duchownemu Sławojowi Leszkowi Głódziowi.

W materiale TVN padają oskarżenia, jakoby Głódź miał się znęcać psychicznie nad swoimi współpracownikami.

"Kilka godzin po śniadaniu (...) arcybiskup podszedł do mnie w zakrystii i nie wiadomo dlaczego skomentował poranny incydent" ze źle jego zdaniem przyrządzonym jajkiem: nie potrafią jajka ugotować"... - i tu dodał określenie cio...y pie...!". Zorientowałem się po kilku dniach, że posługa kapelana nie ma sensu. Poza tym po raz pierwszy usłyszałem, iż mam złożyć przysięgę, że wszystko, co widzę i słyszę wewnątrz rezydencji, nigdy nie wyniosę na zewnątrz" - opowiada jeden z księży w "Czarno na białym".

Inne fragmenty zwierzeń współpracowników Głódzia:

"Ksiądz arcybiskup któregoś dnia przyniósł wagę, „poprosił” o wejście mnie i drugiego kierowcę, po czym powiedział: Jak przytyjesz kilogram, wypi... cię po roku".

"Najbardziej jednak zapamiętałem zdanie, które przytoczyłem Ks. Arcybiskupowi podczas przesłuchania "sub secreto - dupku jeden - jesteś gówno, jesteś jak to opakowanie, beczkę soli jeszcze musisz zjeść".

- Ojej w instytucji, która daje przełożonym absolutną władzę nad podwładnymi, ma ogromne wpływy w państwie i nie poddaje się zewnętrznej kontroli dochodzi do nadużyć i gnębi się ludzi. No kto by się spodziewał? Co poszło nie tak? - komentuje dzienikarz Łukasz Pawłowski ("Kultura Liberalna").

- Wystawne libacje za pieniądze z bierzmowania, przebieranie księży za kelnerów, łapówki za lepsze parafie. Mordowicz z "Kleru" blado przy tym wypada - mówi o Głódziu Karolina Błażejewska z "Tygodnika Powszechnego".

Aneta Mościcka (dziennikarka): "To, że Głódż jest wulgarny wiedziałam, ale nie wiedziałam, że znęca się psychicznie nad księżmi, mają myśli samobójcze, wymusza datki z tacy, obsadza stanowiskami za łapówki po kilkadziesiąt tys. zł.i prezenty. Wymuszanie haraczy jak w mafii. Niebywałe".

Przed październikowymi wyborami parlamentarnymi Głódź apelował: Oddajcie swój głos na kandydata o właściwie ukształtowanym sumieniu, aby dzięki mądrości rządzących i uczciwości obywateli w Ojczyźnie panowała zgoda i sprawiedliwość.

Piotr Szumlewicz (publicysta, związkowiec): "Przerażająca prawda o kolejnym przywódcy polskiego kleru. Okazuje się, że Sławoj Leszek Głódź to okrutny, bezwzględny mobber, który niszczy podwładnych. Ile jeszcze musi zdarzyć się tragedii i dramatów, aby państwo powstrzymało barbarzyńską instytucję, jaką jest Kościół?". 

          Szanujesz Głódzia - kciuk w górę!


+ 12
- 807

Polub Polityczek.pl