bd3fe9d9-b45b-4c1d-a991-b6c35d009cbb.jpg

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber (PiS) wypowiedział się w stacji TVN24 na temat przegranych wyborów przez PiS do Senatu.

Opozycja ma senatorów 51. Prawo i Sprawiedliwość - 49.

Izabela Leszczyna (Platforma Obywatelska): Dzisiaj bierzemy Senat, w czerwcu urząd Prezydenta i ratujemy wolność, demokrację i rozwój Polski, a później przyjdzie czas na Sejm.

- Marzy mi się naturalna sytuacja w takim momencie, tzn. największy klub, który wygrywa wybory, a w Senacie jest to PiS, powinien mieć swojego marszałka - powiedział Schreiber w TVN24. 

NjAweDMwMC9jX2MvdV8xL2NjXzQwMmM1L3AvMjAxOS8wMi8yMS82NDAvNDI1LzZhZWQ0ZmViNmMwOTRmMjI4OTI0NGQxNDliNDY0MGVlLmpwZWc.jpeg

Mec. Roman Giertych: Poseł Schreiber z PiS prosi opozycję, aby Marszałkiem Senatu został senator PiS. Ja bym się zgodził. Ale w zamian poprosiłbym, aby senator z opozycji został premierem. Proponuję Brejzę.

- Niedoczekanie. Teraz o demokracji najwięcej mówią ci, którzy łamali jej zasady przez ostatnie 4 lata! - reaguje na słowa Schreibera Błażej Papiernik (Radny Rady Miejskiej w Koszalinie).

Reakcje internautów:

"Towarzyszu Łukaszu Schreiber, Wasza hipokryzja osiąga szczyty. Przez całą poprzednią kadencję łamaliście wszystkie pisane zasady w Sejmie, więc.... ryj w kubeł".

"Teraz to aroganci w prośby wchodzą. Marszałek Senatu może więcej, niż Premier. Na to mojej zgody nie ma, na ile by się ta liczyła". 

***

Wiele wskazuje, że nowym marszałkiem Senatu zostanie Bogdan Borusewicz, który mówił w czasie dzisiejszej konferencji: Apeluję do PiS-u, aby zrezygnowali z posiedzenia Senatu, które jest jeszcze przed nami. Zmieniła się zupełnie sytuacja, PiS stracił większość, więc nie ma ani moralnej, ani politycznej legitymacji do przeprowadzenia posiedzenia Senatu.

EG6getdWkAAsq2A.jpg

- Ta osoba - marszałek Senatu - musi być dobrana do sytuacji. To musi być ktoś, kto swoim dynamizmem, pozycją, nada Senatowi taki kierunek, że to będzie odbudowywanie polskiego parlamentaryzmu - mówi poseł Tomasz Siemoniak.

Jako kandydat na stanowisko marszałka Senatu rozpatrywany jest jeszcze obecny poseł a w przyszłej kadencji senator - Krzysztof Brejza.

        Popierasz Schreibera - kciuk w górę!


+ 81
- 2575

Polub Polityczek.pl