aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdeodrdfffff.jpg

Działacz opozycji w PRL Krzysztof Wyszkowski (Instytut Pamięci Narodowej) zareagował na dzisiejsze wystąpienie Lecha Wałęsy na konwencji Koalicji Obywatelskiej.

Wałęsa zdenerwował środowisko związane z Prawem i Sprawiedliwością swoją wypowiedzią o Kornelu Morawieckim.

- Wybaczyłem szefowi "Solidarności Walczącej" bo po chrześcijańsku należy to zrobić, a co oni z niego robią? Bohatera. A on w środku, Stan Wojenny, atakują nas ze wszystkich stron - a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, zdrajca - taka jest prawda. Wybaczamy mu to - mówił Lech Wałęsa.

71938855_2537864099593053_3099094653849305088_n.jpg

Piotr Muller (rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego): Skandaliczne i zarazem bezwstydne słowa Lecha Wałęsy. Jakże wymowne pozostają w tych okolicznościach prośby śp. Kornela Morawieckiego dotyczące konieczności budowania jedności narodowej. Wałęsie od dawna wszystko się myli, także bohaterowie ze zdrajcami...

- Nikczemność. Nie muszę dodawać, o jakie i czyje słowa chodzi - zareagował w mediach społecznościowych minister Jarosław Gowin.

- Totalni zbiorowo składają hołd cynicznemu oszustowi znieważającego bohatera. To jest publiczna deklaracja bycia Targowicą. Neumann po nagraniach zrezygnował z funkcji szefa klubu PO. Po dzisiejszej transmisji z konwencji POKO do dymisji musi podać się całe kierownictwo partii. Inaczej wszyscy będą godnymi pogardy wspólnikami Bolka. Gdańszczanie! Lech Wałęsa znowu Was poniżył. Znowu poniżyła Was Aleksandra Dulkiewicz. Poniżył Was Bogdan Borusewicz i inni Totalni kłamcy. Za tydzień będziecie mieli szansę pokazać, że jesteście godni Sierpnia'80. Że jesteście sąsiadami Andrzeja Gwiazdy, a nie Donalda Tuska - napisał na Twitterze Krzysztof Wyszkowski.

***

Tomasz Lis (Newsweek): Na kartce wyborczej nie będzie ani Lecha Wałęsy, ani Lecha Kaczyńskiego, ani Kornela Morawieckiego. Będą dwie cywilizacje i dwie drogi dla Polski. Zachód albo Wschód. Demokracja albo zamordyzm. Masz głos. Masz wybór. Jeszcze masz.

- Dziękujemy Panie Prezydencie Wałęsa! Pan pierwszy poznał się na największych miernotach i łotrach! Pamięć o byłym Prezydencie zostanie na wieki! O gnomach nikt nie wspomni już wkrótce! - wypowiada się dr Dariusz Andrzej Stokwiszewski.

      Popierasz Wyszkowskiego - kciuk w górę!


+ 174
- 2332

Polub Polityczek.pl