aaaaaaaaaaaaaaaaaaslepldfpffffff.jpg

Europoseł Patryk Jaki (PiS) zareagował na dzisiejszy podpis prezydenta USA Donalda Trumpa ws. objęcia polskich obywateli ruchem bezwizowym.

- Polska spełniła podstawowy warunek zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych. Prezydent Donald Trump podpisał dziś objęcie naszego kraju programem bezwizowym - poinformował dziennik "Rzeczpospolita".

Paweł Żuchowski (RMF FM): Dzisiejsza decyzja Donalda Trumpa w sprawie zniesienia wiz dla Polaków dotyczy ruchu turystycznego. Nie oznacza to, że będzie można w USA pracować. Pobyt w USA maksymalnie 3 miesiące, a nie jak do tej pory 6 miesięcy. Kontrola na lotnisku - jak do tej pory. Nawet ta sama kolejka.

- Gratulacje dla Polaków, dzięki którym Polska spełniła kryteria zniesienia wiz. Sam Trump zapowiedział przed wyborami, że dokona tego dwa tygodnie po zaprzysiężeniu. Trump nie dał rady. Polacy tak - wypowiada się naczelny Newsweeka Tomasz Lis.

Donald_Trump_29347022846_1.jpg

- No to mamy 30:1. 30 lat ma 3RP, wiele rządów, które miały „świetnych dyplomatów” a dopiero rząd PiS wizy załatwił - zareagował na Twitterze europoseł Patryk Jaki.

Z obozu rządzącego głos zabrał także wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz: "Prezydent Donald Trump ogłosił, że Polska dołącza do programu bezwizowego! Jest to możliwe dzięki skutecznej polityce zagranicznej oraz wewnętrznej naszego Rządu!". 

Stanisław Karczewski (marszałek Senatu, PiS): Na tę decyzję czekały całe pokolenia Polaków! Zgoda Donalda Trumpa na otwarcie ruchu bezwizowego z Polską to początek kolejnego rozdziału w najlepszych od wielu lat stosunkach PL - USA. Jest to również ogromny sukces amerykańskiej Polonii, której dziękuję za zaangażowanie.

***

Kamil Dziubka (Onet): Jak Was będzie ktoś przekonywał, że rząd załatwił zniesienie wiz do USA, to mu powiedzcie, że to zrobił każdy Polak, który zapłacił 600 zł i pomyślnie przeszedł procedurę wizową.

          Popierasz Jakiego - kciuk w górę!


+ 46
- 2253

Polub Polityczek.pl