aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskrofrfffffff.jpg

Muzyk Zbigniew Hołdys zareagował na ostatnie wypowiedzi medialne Pawła Kukiza, który liczy, że wspólnie z politykami Polskiego Stronnictwa Ludowego uda mu się wejść do Sejmu.

Kukiz w Radiu Zet

O Ziobrze: Zbigniew Ziobro powinien być albo prokuratorem generalnym, albo ministrem sprawiedliwości. Te dwie funkcje powinny być rozdzielone. Zagłosowałem za odwołaniem, a w związku z tym opowiedziałem się za zdymisjonowaniem pana ministra. Oprócz prawa istnieje coś takiego jak przyzwoitość. Jeśli kieruje się tak ważnym resortem i dopuszcza do sytuacji wręcz bandyckich w MS - honor nakazuje wyciągnąć jakieś konsekwencje względem samego siebie. Nie wierzę (że Ziobro nie wiedział o działaniach hejterskich w MS - red. ).

O PiS: To jest partia arogancka, bufoniarska. Przeskoczyła w pysze PO w jej największych wzlotach pychy. Gwarantuję, że jeśli PiS samodzielnie obejmie władzę po wyborach - a zrobię wszystko, żeby tak się nie stało dla dobra RP - pierwszą rzecz, jaką zrobi, to podporządkuje sobie samorządy. Ubezwłasnowolni burmistrzów i wójtów podporządkowując ich wybór radom, rady będą opanowane przez PiS. Będziemy mieli powrót do czasów Gomułki mieszanego z Gierkiem.

Koalicja z PiS: Gdyby zadała mi pani to pytanie 2 miesiące temu, może powiedziałbym "byłoby to możliwe". Jeśli i PSL i Kukiz'15 ewidentnie odczuwa, że PiS chce zabić jednych i drugich - trudno mówić o koalicji. Z drugiej strony absolutnie nie mogę też wykluczyć.

O PSL: Wiele rzeczy mówiło się w emocjach, ale powiem w ten sposób. Jeśli chodzi o partie polityczne, wszystkie w obecnym kształcie w Polsce są spatologizowane. Jedynie PSL wpisał w swój program postulatu Kukiz'15. 

aaawkoedkodkdd.jpg

- Głosowania ręka w rękę z obecną władzą, współudział w demontażu demokratycznego państwa prawa, bratanie się z faszystą Międlarem, a teraz plany powyborczej koalicji z PiS. Cały Kukiz - komentuje Szymon Komorowski (Opozycja Obywatelska).

Zbigniew Hołdys (muzyk): No, niestety: głosując na PSL/Kukiz głosujecie na koalicję PiS/Kukiz. Przykro mi. Kukiz już przywlókł raz do sejmu faszoli i nacjonalistów, wspierał gwałt na sądach, mediach i konstytucji, teraz wjedzie jako pisowski kret na plecach ludowców.

Według najnowszego sondażu IBRIS - Polskie Stronnictwo Ludowe wraz z Kukizem mogą liczyć w nadchodzących wyborach parlamentarnych na poparcie 5,6 proc. 

      Zagłosujesz na Kukiza - kciuk w górę!

+ 46
- 2574

Polub Polityczek.pl