dwnld1598700207.jpg

Prezydent Andrzej Duda pojawił się na defiladzie w wojskowej w Katowicach z okazji Świta Wojska Polskiego.

- Wojsko Polskie stanowi mur ochronny dla wszystkich obywateli. Wierzę, że rząd jest absolutnie zdeterminowany, by modernizować polską armię. Polski Górny Śląsk to wielkie dzieło trzech śląskich powstań, które doprowadziły do tego, że ta ziemia stała się częścią Rzeczpospolitej. Niech Pan Bóg ma w opiece wszystkich Polaków w Polsce i tych rozsianych po całym świecie. Niech Pan Bóg ma w swojej opiece naszą wspaniałą Rzeczpospolitą Polską, naszą wspaniałą Ojczyznę. Cześć i chwała Bohaterom! - mówił Duda w Katowicach, który uspokajał mundurowych ws. emerytur. "Nigdy nie podpiszę takiej ustawy" - zapewniał.

- Czy ktoś, włącznie z dziennikarzami specjalizującymi się z tematyce wojskowej, słyszał tę plotkę? Czy może właśnie została wymyślona na potrzeby kampanii wyborczej? - pyta dziennikarz Marcin Wyrwał (ONET).
- Ja usłyszałam ją dziś po raz pierwszy z ust Pana Prezydenta - mówi dziennikarka Edyta Żemła.

Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza): Prezydent Duda o plotkach o obniżeniu uposażeń żołnierzy mówi, że to ohydne i nieprzyzwoite oraz że nigdy takich decyzji nie podpisze. Nic o takich plotkach nie słyszałem?

Gen. Stanisław Koziej: To chyba wyimaginowany problem, by prezydent mógł wykazać się bojowością polityczną. Albo może myślał o planach rządzącej partii obniżki emerytur byłym żołnierzom z czasów PRL, tylko pomylił się.

Tomasz Lis (Newsweek): Zwierzchnik sił zbrojnych, na którego kadencję przypada totalna demolka armii, oddaje cześć żołnierzom. A parada odbywa się w Katowicach, bo inny pomagier Kaczyńskiego kandyduje ze Śląska. Zamienili Polskę w partyjny teatr absurdu.
Barbara Zdrojewska (senator): Ostatnie lata to dla wojska chaos, Macierewicz, odejścia wybitnych generałów, dziwne awanse, brak koncepcji i umiejętności modernizacji armii. Wojsko Polskie bardziej niż defilad potrzebuje dobrych dowódców i odpowiedzialnego cywilnego nadzoru. Tego mu życzę w dniu święta.

- To, że Duda pomylił Reichstag z Bundestagiem, nie powinno dziwić, skoro myli także prawo z bezprawiem, ułaskawiając skazanego kolegę z partii przed wyrokiem, nie przyjmując przysięgi od sędziów, podpisując niekonstytucyjne ustawy, instalując w systemie dublerów. Pan Pomyłka - mówi o dzisiejszym przemówieniu Dudy w Katowicach publicysta Przemysław Szubartowicz

Mateusz Merta (partia Razem): Duda apeluje o zwiększanie wydatków na obronność. Ja proponuje, żeby wreszcie moje państwo przeznaczało na ochronę zdrowia 6,8 proc. PKB, jak wskazują standardy międzynarodowe.

                Popierasz  Dudę - kciuk w górę!


+ 8
- 411

Polub Polityczek.pl