aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskeddddddd.jpg

Wiadomości TVP postanowiły przygotować materiał - na bazie swojej opinii - dotyczący spadajacych cen paliw. Materiał ten jest kolejnym z serii wpisujących się w narrację mediów publicznych - znakomitego zarządzania Polską przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. 

- Coraz niższe ceny paliw na stacjach benzynowych. 5 złotych i 5 groszy za litr benzyny bezołowiowej, 95-oktanowej. 5 złotych za olej napędowy. Gaz LPG nawet za 1,80. Analitycy szacują, że w kolejnych tygodniach, może być jeszcze taniej - mogliśmy usłyszeć w wieczornym wydaniu Wiadomości.

- A wspomnieliscie że ropa na giełdzie spadła 19.71 procent rok do roku. A w ostatnim miesiącu 12.55 procent? - zareagował dziennikarz Sylwester Ruszkiewicz (Wirtualna Polska).

- Cały świat zazdrości Polsce niskich cen paliw i coraz wyższej pensji minimalnej. Wersja alternatywna: komu przeszkadzają niskie ceny paliw i coraz wyższa pensja minimalna? - wyśmiewa materiał Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna).

- Ile kosztuje baryłka ropy? ok. 58 dolarów. To ceny na stacjach nie powinny przekraczać 4.40 zł/litr. A dlaczego przekraczają 5 zeta? Chyba każdy wie - mówi Paweł Sztefek (radny miasta Ustroń).

Przemysław Langier (dziennikarz, ONET): Coraz niższe, bo mają z czego zejść. Konkretnie z horrendalnej ceny. Proponuję jeszcze podnieść cenę za metr mieszkania do 20 tysięcy zł, opuścić do 12 tysięcy i odtrąbić sukces.

- Za PO za 6-pak piwa, które bardzo lubię płaciłem 11.34 zł teraz za nie płacę 14.34. Cena pójdzie pewno do góry, bo inflacja szaleje, koszty transportu paliw energii zwyżkują. Mnie tam stać, bo zarabiam. Ale co zrobią nieaktywne zawodowo pińcety, a jak będzie kryzys, to im te 500 zabiorą - komentuje internauta Paweł.

- Chyba mamy 2 Polski. Właśnie w TVPiS mówią, że ceny spadają, zwłaszcza warzyw, owoców i mięsa! Czyli co? Nie potraficie liczyć! - mówi o wczorajszym wydaniu Wiadomości były europoseł Adam Szejnfeld.

 Popierasz Wiadomości - kciuk w górę!


+ 26
- 1114

Polub Polityczek.pl