15653626941d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3728a11d392d63aa502fb071c365ea79f03.jpg

Elżbieta Witek, następczyni marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego bierze przykład ze swojego poprzednika i do tej pory nie ujawniły list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Zobowiązana jest do tego wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego.

- Dziękuję wszystkim Państwu za życzenia, serduszka i inne wyrazy sympatii - napisała Witek w mediach społecznościowych po tym, jak objęła funkcję marszałka Sejmu.

- Słyszałem, że już jutro Pani Marszałek wykona wyrok NSA i opublikuje listy z nazwiskami ludzi popierających nowych członków KRS. Bardzo się cieszymy, że Pani Marszałek, w przeciwieństwie do swego poprzednika, nie będzie łamała prawa - zareagował dziennikarz Tomasz Lis.

Ryszard Wojtkowski (szef gabinetu 4 premierów RP): Wieść gmina niesie, że kandydatka pierwszego wyboru uznała- jako prawnik- że nie można zignorować wyroku NSA i musi opublikować listy poparcia do KRS. Więc marszałkiem Sejmu została kandydatka drugiego wyboru, która nie ma wątpliwości. Tyle w temacie samodzielności organów władzy.

- 31 lipca poprosiłem Urząd Ochrony Danych Osobowych o udostępnienie słynnego postanowienia dotyczącego list poparcia do KRS. Dziś mija 12 dzień i nic. Ile trwa zeskanowanie takiego postanowienia? Dlaczego uparcie się nam wmawia, że "niezwłocznie, lecz nie dłużej, niż 14 dni" to znaczy "14 dni"? - pyta adwokat Paweł Litwiński. 

- Kłamstwem założycielskim Dobrej Zmiany - obok kłamstwa smoleńskiego - jest wielkie oszustwo wokół tzw. KRS - kluczowego instrumentu dla objęcia kontroli nad sądami. Nie było wystarczającej ilości podpisów! Takie domniemanie trzeba przyjąć, dopóki te listy nie zostaną ujawnione - wypowiada się prawnik prof. Wojciech Sadurski.

Tomasz Lis (Newsweek): Szanowna Pani Elżbieto Witek, już od czterech dni jest pani marszałkiem sejmu. Od czterech dni, tak jak pani poprzednik, łamie pani prawo, nie wykonując wyroku sądu i nie ujawniając list poparcia dla kandydatów do KRS. Została Pani drugą osobą w państwie, by łamać prawo? Wstyd!

ODI1L3VfMS9jY18xYjNhMC9wLzIwMTkvMDgvMDkvODI1LzU0OS9hNDBkYTYwZGYxNGU0MWIxOGRkN2RkZTI0NjhmN2I2ZC5qcGVn.jpeg

             Szanujesz Witek - kciuk w górę!


+ 13
- 1853

Polub Polityczek.pl