43068034860_14b3599e09_z_1.jpg

Polskie Stronnictwo Ludowe kolejny raz oświadcza, że będzie startować w nadchodzących wyborach parlamentarnych w ramach tworzonej przez siebie Koalicji Polskiej. Ludowcy nie chcą przystać na warunki proponowane przez Koalicję Obywatelską- wspólnego startu z ugrupowaniami lewicowymi.

- Nie widzimy w kierownictwie PO chęci do budowy bloku centrowego. Będziemy tworzyć Koalicję Polską w oparciu o program dla wszystkich Polaków. Podjęliśmy rozmowy z PO. Oferta podziału miejsc na listach była bardzo atrakcyjna. Ale tu nie o politykę miejsc, kupczenie miejscami chodzi. Tu chodzi o Polskę. Gdybyśmy chcieli tylko i wyłącznie wejść do Sejmu to te miejsca byłyby najważniejsze. Nasza propozycja to budowa dwóch bloków: lewicowego i centrowego. Tylko te dwa wyraziste bloki mają szanse pokonać PiS. Budujemy Koalicję Polską - powiedział Kosiniak Kamysz w czasie spotkania z dziennikarzami w Sejmie.

D_SgTmpXsAUeb-K.jpg

Patryk Michalski (RMF FM): Oświadczenie prezesa PSL brzmi jak ostatnia szansa dla PO, żeby pójść razem, ale bez lewicy. Porozumienia nie ma, ale jasnej deklaracja, że PSL pójdzie do wyborów samo, nie było.

Tomasz Lis (Newsweek): PSL chciał wszyskich szantażować i stawiać warunki. No to bye bye. Zobaczymy czy za ten egoizm i brak wyobraźni zapłaci karę na jaką zasługuje.

Dominika Długosz (Polsat): No to wszystko jasne. Bardzo jestem ciekawa czy tym razem PSL prześlizgnie się po progu.

Piotr Szumlewicz (publicysta, związkowiec): Dyskusja w obrębie opozycji staje się żenująca. Wszyscy się nawzajem szachują i nikt nie chce wprost powiedzieć, w jakiej formule wystartuje. Plusem całej tej sytuacji może być natomiast zniknięcie ze sceny politycznej tak nijakiej i koniunkturalnej partii jak PSL.

             Popierasz PSL - kciuk w górę!


+ 19
- 452

Polub Polityczek.pl