z22133972VSenator-Waldemar-Bonkowski.jpg

Senator Barbara Zdrojewska poinformowała o zachowaniu senatora Waldemara Bonkowskiego (PiS) w czasie dzisiejszej dyskusji w Senacie na temat Westerplatte.

- Na pewno będzie dyskusja, debata. Gościliśmy na posiedzeniu komisji panią prezydent. Tu mamy jasne, wielokrotnie przeze mnie wyrażane, stanowisko. Jest to bardzo potrzebna ustawa, która nie odbiera Westerplatte Gdańskowi. Westerplatte będzie w dalszym ciągu tam, gdzie było, ale będzie to miejsce godne, które będą odwiedzać nie tylko Polacy, ale również licznie przybywający turyści - mówił przed 82. posiedzeniem Senatu marszałek Stanisław Karczewski.

Alesanda Dulkiewicz (prezydent Gdańska): śp. Paweł Adamowicz 1 września 2018 u stóp pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte: „Miarą odpowiedzialnego patriotyzmu, a więc takiego jaki na co dzień praktykujemy w Gdańsku, jest szukanie tego co łączy, a nie dzieli, pojednania, a nie odwetu.”

- Pani Dulkiewicz, czy pani nie ma w tym Gdańsku niczego do roboty? I tak przecież rząd RP uporządkuje teren Westerplatte i zbuduje tam należne temu miejscu Muzeum. Szkoda pani antypolskich, buntowniczych popisów... "TwojSzwab" źle na panią wpływa - zareagowała na aktywność prezydent Gdańska posłanka Krystyna Pawłowicz.

- Pani prezydent niestety musi się zajmować Waszymi idiotycznymi pomysłami. To nie ona wymyśliła zamach na ECS i Westerplatte. To Wy. Z prostego powodu. Nie jesteście w stanie znieść tego, że Gdańsk jest miastem niepokornym i przed kimś takim jak Wy nigdy nie uklęknie - odpowiedział Pawłowicz naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis.

„Rzeczpospolita": Senacka komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła specustawę dotyczącą zagospodarowania Westerplatte. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zapowiedziała, że zwróci się do Andrzeja Dudy, by nie jej podpisywał.

      Popierasz Bonkowskiego - kciuk w górę!

+ 37
- 1354

Polub Polityczek.pl