b553e18562d812a70be579f71e6c.jpeg

Eugeniusz Kłopotek (Polskie Stronnictwo Ludowe) negatywnie wypowiedział się na temat możliwości współpracy swojego ugrupowania z Koalicją Obywatelską.

- PSL powinien iść do wyborów samodzielnie! Jeśli PSL pójdzie sam do wyborów, bez PO, SLD i Wiosny, to wystartuję z dwójki z okręgu słupskiego. Wolę harować w polu, niż się łączyć z Robertem Biedroniem. Nie ufam temu towarzystwu z PO. Jak Kosiniak pójdzie w koalicji z PO, to mnie nie znajdziecie na listach - mówi Kłopotek w rozmowie z Super Expressem.

aaaaaaakeodkoedddd.jpg

Prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz nie przestaje dystansować się od swojego koalicjanta z wyborów europejskich. Kilka dni temu skrytykował prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego za udział w Paradzie Równości.

- Na Paradzie Równości działy się rzeczy, które oburzają także niewierzących. Ubieranie sobie durszlaka na głowę i profanowanie jednej z najważniejszych modlitw dla katolików, jest nie do przyjęcia, jest obleśne i się na coś takiego nie zgadzam. Przykro mi, że Rafał Trzaskowski musiał iść w tym marszu. Popełnił błąd, będąc na Paradzie Równości - wypowiedział się Kosiniak-Kamysz.

Renata Grochal (Newsweek): Lider ludowców próbuje spychać PO w lewo, a PSL nazywa centrum. Jednak PO nie jest lewicą, tylko partią konserwatywno-liberalną, a konserwatywny PSL zaczyna przypominać PiS Light. Tylko po co ludzie mieliby głosować na podróbkę PiS, jak mogą na prawdziwy.

Kamil Dzubka (Onet): Tematy dla opozycji leżą na ulicy. Podwójny rocznik w liceach np. Zamiast tego PO naparza się z PSL i odwrotnie o "chadeckość".

Konrad Piasecki (TVN24): Rozumiem taktykę i strategię i też nie mam przekonania do wielkiego bloku opozycji, ale nie sposób nie pamiętać, że PSL rządził z liberalizującym ustawę aborcyjną SLD i ma wspólny klub z Unią Europejskich Demokratów, które w swych deklaracjach mówi o świeckim państwie i legalizacji związków partnerskich.

Dr Mirosław Oczkoś: PSL żyje w matriksie i uważa, że jest partią chłopską, podczas gdy na wsi od dawna nie odgrywa żadnej roli. Gdyby poszedł samodzielnie, to poniósłby sromotną klęskę. 

         Popierasz Kłopotka - kciuk w górę


+ 14
- 717

Polub Polityczek.pl