aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpeddddddddddd.jpg

Paweł Kukiz odniósł się do zachowania wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego względem dziennikarza Patryka Michalskiego (RMF FM).

Michalski poinformował, że Terlecki był organizatorem spotkania w Sejmie z przedstawicielami koncernu tytoniowego Philip Morris Polska.

Patryk Michalski (RMF FM): To wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki bez wiedzy Kancelarii Sejmu zorganizował nieformalne spotkanie polityków z pracownikami firmy Philip Morris Polska. Najpierw sugerował, że miało ono związek z pracami podkomisji zdrowia. Później się z tego wycofał.

RMF FM: Przedstawiciele korporacji zaprezentowali badania o potencjalnie mniejszej szkodliwości nowoczesnych wyrobów tytoniowych takich jak podgrzewane papierosy - których Philip Morris jest największym producentem.

Informacja dziennikarza wywołała reakcję prezesa PiS, który wydał specjalne oświadczenie, w którym zakazuje politykom swojego ugrupowania spotkań o charakterze lobbystycznym.

- Niezastosowanie się do zakazu będzie traktowane jako poważne złamanie Statutu partii - poinformowal swoich polityków Kaczyński.

Do sprawy odniósł się także organizator spotkania - Ryszard Terlecki.

Marek Balwajder (RMF FM): Jaki marszałek taki poziom odpowiedzi i oczywiście obrażanie dziennikarza. A na marginesie należy poprosić o wykaz tych „wielu” spotkań.

Bartosz Wieliński (Gazeta Wyborcza): Co za prostactwo wicemarszałka Sejmu. Zamiast wyjaśnić dlaczego spotykał się z przedstawicielami koncernu tytoniowego, obraża Patryka Michalskiego, który o tym jako pierwszy poinformował.

Marcin Palade (dziennikarz): Co powinna zrobić "dobra zmiana"? Wysłać na czas kampanii wyborczej wicemarszałka Terleckiego do jakiejś komuny hipisów-weteranów.

Na temat wicemarszałka PiS wypowiedział się także lider ugrupowania Kukiz'15 - Paweł Kukiz w programie "Śniadanie w Polsat News".

- Terlecki to jest człowiek toksyczny, bufonada, arogancja, z którą on się porusza po Sejmie, sposób traktowania innych parlamentarzystów jest porażający.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakowkosssssssss.jpg
       Szanujesz Terleckiego - kciuk w górę!

+ 24
- 1326

Polub Polityczek.pl