aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpedlepdeddee.jpg

Muzyk Zbigniew Hołdys skomentował wystąpienie prezydent Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. Prezydent zaatakował w obecności prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa sędziów Sądu Najwyższego.

Duda na spotkaniu z Trumpem: Nie tak dawno ze zdumieniem odkryłem, że w polskim Sądzie Najwyższym znajduje się cała grupa sędziów, którzy orzekali jako sędziowie należący do komunistycznej partii, którzy nawet orzekali w czasie stanu wojennego, skazując ludzi na więzienie na podstawie prawodawstwa komunistycznego stanu wojennego. Kiedy się mnie zapytano, czy trzeba zreformować Sąd Najwyższy, odpowiedziałem „tak”. Jeżeli Polska ma być rzeczywiście demokratyczna, wolna i suwerenna, i ma być takim krajem, jaki chcemy, żeby była dla naszych dzieci, dla pokolenia które urodziło się po 1989 roku, to na litość Boską ci ludzie muszą odejść w stan spoczynku. I tak też zrobiliśmy. De facto wszystko, co czyniliśmy, zmierzało do wysłania tych państwa w stan spoczynku. Ale, jak widać, mimo upływu 30 lat, wpływy ich budowane po 1989 roku, kiedy przefarbowali się jako elita nowego państwa, są nadal duże.

Robert Kropiwnicki (PO): PAD pojechał do USA wydał ok. 20 miliardów złotych i jeszcze obraził 10 tys. polskich sędziów, twierdząc, że musiał ich dekomunizować. W Sądzie Najwyższym na 80 sędziów 2-3 orzekało w stanie wojennym, a w stan spoczynku chciał wysłać ok. 30.

Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita"): Nie mam wrażenia, że krytykowanie polskich sędziów to jest to, co powinien robić polski prezydent podczas spotkania w Białym Domu.

Patryk Słowik (Dziennik Gazeta Prawna): Ale bzdury. Prezydent RP mówi nieprawdę. Spośród sędziów Sądu Najwyższego kilku orzekało za komuny. I większość spośród tych kilku to nie byli partyjniacy, tylko ulegli aparatowi ludzie. Oceniajmy krytycznie, ale mówmy prawdę.

Jan Piekarski (były ambasador RP w Belgii, Luksemburgu i Izraelu): Bluzg prezydenta pod adresem polskich sędziów obrzydliwy. Andrzej Duda nie dekomunizował sędziów, kiedy był wiceministrem sprawiedliwości u Lecha Kaczyńskiego, ani wtedy kiedy był sekretarzem stanu w Jego Kancelarii.

Zbigniew Hołdys: Czy ktokolwiek zwrócił uwagę na treść monologów Dudy? Jeśli mówi się, że opozycja żyje w bańce, to ten zawodnik żyje w paranoi. On nie kłamie - on wyznaje wiarę zbudowaną na totalnym zwidzie. Obraża własny naród i nawet o tym nie wie. I na to musisz znaleźć odpowiedź, Opozycjo.

Ani wczoraj, ani dziś, nikt z opozycji nie wygłosił potężnego oświadczenia, że Duda SKŁAMAŁ. Że próba odwołania pani Gersdorf czy nielegalne głosowanie w sali kolumnowej TO BYŁO ZŁAMANIE KONSTYTUCJI. Nikt też nie zareagował na potwarz pod adresem sędziów. W OPOZYCJI TRWA CISZA.

dwnld1509793504.jpg

          Popierasz Hołdysa - kciuk w górę!


+ 2470
- 31

Polub Polityczek.pl