aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslwpwwwwww.jpg

Szef portalu TVP INFO 31-letni Samuel Pereira postanowił zaatakować przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska i samorządowcow, którzy sprzeciwiają się centralizacji władzy.

- Chcemy, aby wolni obywatele, równi w prawach i powinnościach, mogli solidarnie wspierać jedni drugich, ale też samorządnie kształtować przyszłość zarówno lokalnych wspólnot, jak i całego kraju - głosi gdańska Deklaracja Wolności i Solidarności.

- W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my obywatele Rzeczypospolitej pomni zła, jakim było zamordowanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznego w naszej Ojczyźnie. Ciesząc się z Niepodległości odzyskanej w 1989 r., składamy hołd tym wszystkim, którym ją zawdzięczamy, jak i tym którzy zakotwiczyli nasz kraj w Unii Europejskiej. Świadomi więzi łączących nas z Europą opowiadamy się po stronie wartości demokratycznych, wolnych od fanatyzmu narodowego czy wyznaniowego. (...) Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści. Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa - pod tymi słowami podpisali się politycy w rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 r.

D8N_XQRXoAALuoq.jpg

D8OPF2EUcAAUlsS.jpg

"Pomysł decentralizacji Polski, a faktycznie współczesnego rozbioru, podziału naszego kraju, nie powstał kilka dni temu. Jest lansowany od kilku miesięcy, przy aktywnym udziale fundacji George’a Sorosa. Ma się wiązać nie tylko z radykalnym rozmontowaniem instytucji centralnych, wprowadzeniem „współczesnego rozbicia dzielnicowego”, zmianą konstytucji, likwidacją ministerstw oraz legalizacją związków partnerskich i adopcją dzieci przez takie związki, ale również np. z wprowadzeniem podatku katastralnego" - czytamy na portalu TVP Info. 

Marek Tatała (FOR): Mam nadzieję, że tacy centralistyczni zamordyści jak Pereira czy politycy PiS nie będą, parafrazując Jarosława Kaczyńskiego, wcierać swoich twarzy popularnym sloganem "małe ojczyzny", jak przyjdą znów wyboru samorządowe. Oni chcą w samorządach nadzorców z centrali.
             Popierasz Pereirę - kciuk w górę!

+ 15
- 819

Polub Polityczek.pl