aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslepdeeeeeeee.jpg

Media informują o wzroście cen produktów w sklepach, które są coraz bardziej odczuwalne dla portfeli Polaków.

- Pieczywo zdrożało średnio o 9,6 proc., cukier o 11,2 proc. Najszybciej poszły zaś w górę ceny warzyw – od marca do marca aż o 16,6 proc. Rekordy biły ziemniaki – skok aż o 83,4 proc. Wyprzedziły cebulę (wzrost o 48,9 proc.), kapustę (43,2 proc.) - informuje redakcja onet.pl

Janusz Piechociński (były wicepremier): W sieci Biedronka w ostatni weekend za 50 produktów z Koszyka płaciliśmy 266 zł. W kwietniu przed Wielkanocą był to wydatek rzędu 252 zł, czyli obecnie jest o 14 zł drożej. Rok temu w kwietniu 50 produktów kosztowało 255,5 zł, co oznacza wzrost cen o 11 zł rdr.Drogo, coraz drożej w dyskontach.

Tygodnik Podhalański: W Zakopanem pietruszka tańsza od schabu już tylko o złotówkę. Na szczęście mamy obok Słowację. Tam za euro pietruszkę kupujemy taniej.

Edyta Mydlowska (Narodowy Instytut Audiowizualny): W sklepach w Warszawie ziemniaki i kapusta podrożały jeszcze bardziej tak jak pietruszka i cebula. Taniej niż ziemniaki można kupić bakłażany i banany. Niedawno kasjer uchronił mnie przed kupnem połowy "starej kapusty" - ok. 1,5 kg - za 16 zł.

Robert Tyszkiewicz (PO): Tania, rządowa propaganda bardzo rozmija się z rzeczywistością dnia codziennego. Wystarczy spojrzeć na ceny podstawowych produktów spożywczych. Zza szyb rządowych limuzyn niestety nie widać, że wiele rzeczy drożeje - co odczuwają zwykli obywatele.

- Najbardziej mnie irytuje, że pan ordynarnie kłamie za moje pieniądze. Pasie się pan na reklamach spółek Skarbu Państwa i guzik pan wie, jak żyją zwykli Polacy. Kto żyw, niech robi skriny, bo tak kłamią tylko PiS-media - odpowiedziała Karnowskiemu dziennikarka Aneta Mościcka.
karnowski-990x659-990x659_3.jpg
      Popierasz Karnowskiego - kciuk w górę!

+ 12
- 1630

Polub Polityczek.pl