aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpedlepdeeeeee.jpg

Ksiądz Tadeusz Isakowicz Zaleski wypowiedział się co myśli o uznanej aktorce Krystynie Jandzie, która wzięła udział w gdańskich uroczystościach z okazji pierwszych wolnych wyborów po upadku PRL (4 czerwca 1989 r.)

- W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my obywatele Rzeczypospolitej pomni zła, jakim było zamordowanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznego w naszej Ojczyźnie. Ciesząc się z Niepodległości odzyskanej w 1989 r., składamy hołd tym wszystkim, którym ją zawdzięczamy, jak i tym którzy zakotwiczyli nasz kraj w Unii Europejskiej. Świadomi więzi łączących nas z Europą opowiadamy się po stronie wartości demokratycznych, wolnych od fanatyzmu narodowego czy wyznaniowego. (...) Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści. Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa - czytała „Gdańską Deklarację Wolności i Solidarności” Krystyna Janda.

Do obecności Jandy na gdańskich obchodach odniósł się duchowny ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który porównał aktorkę do... generała Wojciecha Jaruzelskiego.

- Przypomina Wojciecha Jaruzelskiego czytającego dekret o stanie wojennym - napisał ksiądz na Twitterze.

Ostatnio Janda została skrytykowana także za swój komentarz do wyborów europejskich, w którym zasugerowała, że wyborcy Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali na tę partię ze względu na program "500 Plus".

D7pO15RWsAEYLHu.jpg
Janusz Schwertner (onet.pl): Krystyna Janda zamieściła taki obrazek: uśmiechnięty od ucha do ucha polityk partii rządzącej, który w dłoni trzyma banknot, macha nim nad głową starszej, biednej pani. Ta pani przed nim klęczy. A obok napis: "Daj głos!". Ta pogarda wobec wyborców PiS jest nie do zniesienia.
Jan Śpiewak: Promowanie uprzedzeń wobec biednych niewiele się różni od promowania uprzedzeń wobec innych narodów. Trzeba to jasno i otwarcie powiedzieć bez owijania w bawełnę: Krystyna Janda jest rasistką. Liczę na reakcje ludzi kultury.

Ewa Siedlecka („Polityka”): Obrażanie wyborców PiS-u ma poprawić złe samopoczucie z powodu przegranych wyborów. To głupie. Ale robienie afery z udostępnienia przez Jandę rysunku z "Nie" - też głupie. Krytyka w satyrze najczęściej jest zjadliwa. A PiS naprawdę przekupywał.

52181638_291784444833390_3750917779770694235_n.jpgwojciech_jaruzelski.jpg

        Popierasz Zaleskiego - kciuk w górę!


+ 218
- 1210

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment