aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaspldpdlepdede.png

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Kruk skomentowała na antenie TVP Info udział przewodniczącego rady Europejskiej Donalda Tuska na opozycyjnym Marszu Wolności.

Tusk na marszu opozycji

Czy na pewno warto podjąć ryzyko głosowania na tych, którzy dzisiaj prezentują się jako Europejczycy z nadzwyczajnym entuzjazmem, ale ten entuzjazm ma raptem 2 tyg.?! I wiem, że będą tak długo Europejczykami, jak będzie im nakazywał interes wyborczy!

To nie jest mniejsze zło, to jest większe dobro. Koalicja Europejska jest jak Unia Europejska, łączy ją różnorodność. Zwracam się do wszystkich Polaków. Polska osiągała wielkie zwycięstwa, kiedy potrafiła jednoczyć się w imię dobra. Tak szeroka koalicja to gwarancja naszego bezpieczeństwa. Nie możecie zostawić losu naszych dzieci i wnuków w ich rękach! Idźcie do zwycięstwa. Wszystko w waszych rękach! - wypowiadał się były premier na sobotnim proeuropejskim marszu w stolicy. 

D62kNNmXYAIGYGo.jpg

Przemysław Szubartowicz (wiadomo.co): Tusk z jasnym prodemokratycznym i antypisowskim przekazem do wyborców. Ale przede wszystkim z jednoznacznym poparciem dla zjednoczonej opozycji i dla idei zjednoczenia.

Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza): Porównuję przemówienie Tuska i przywódców KE do Morawieckiego i Kaczyńskiego. To nie ta liga.

Reakcja PiS

Saryusz Wolski: Donald Tusk jest specjalistą, żeby czarne nazywać białym, a białe czarnym. Pójść w marszu wyborczo-partyjnym i wygłosić płomienne przemówienie na rzecz zwycięstwa jeden strony, to naprawdę jest złamanie wszelkich reguł, jeśli chodzi o tę funkcję (szefa RE).

Jarosław Gowin: Jak ktoś wobec całego świata zobowiązuje się, że będzie neutralny, a potem idzie na czele marszu opozycji, to nie jest to Europa. To jest obciach

             Popierasz Kruk - kciuk w górę!

+ 0
- 1

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment