aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakwdkoedeee.png

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali dzisiaj w Krakowie przedwyborcze spotkanie. Rządzący deklarowali swoją wielką sympatię do Unii Europejskiej.

Jarosław Kaczyński

Chcemy Europy, w której Polska nie będzie wykonywała niczyich poleceń, będzie mogła realizować własne interesy we współpracy z innymi. Nie chcemy Europy ideologicznej, takiej, która będzie narzucała sposób wychowywania dzieci. Nie chcemy wprowadzania w Polsce euro. Ten eksperyment przyniósł wielu państwom klęskę. Chcemy Polski i Europy bezpiecznej. Pomagajmy, ale na miejscu. Byliśmy krajem wolności i takim chcemy pozostać. Trzeba iść na wybory i głosować, bo Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem dobrego, szybkiego i sprawiedliwego rozwoju naszej ojczyzny.

Mateusz Morawiecki

Staramy się, poprzez naszą skuteczność, doprowadzić do normalności, działamy na rzecz całego społeczeństwa. W polityce wiarygodność jest kluczowa i my tę wiarygodność reprezentujemy. Za czasów naszych poprzedników powstała czarna dziura w finansach publicznych. My to naprawiamy. Nie ma naszej zgody na mówienie o tym, że Polska powinna komukolwiek wypłacać odszkodowania za straty podczas II wojny światowej. Nasi oponenci chcą jechać do Europy, żeby milczeć, my chcemy jechać i mówić głośno o naszych sprawach. Nasza polityka zagraniczna jest skuteczna i taką politykę obiecujemy na przyszłość.

Beata Szydło

Obiecaliśmy, że będziemy was słuchać i tak się dzieje. Obiecaliśmy, że gdy będziemy rządzić przywrócimy poprzedni wiek emerytalny i dotrzymaliśmy słowa. Naszą ciężką pracą, determinacją udowodniliśmy, że potrafimy pokonać wszelkie trudności. Jesteśmy członkiem UE i jesteśmy z tego dumni. Pokażmy Europie, że nam na niej zależy. Musimy wybrać ludzi, którym leży na sercu dobro Polski, którzy będą organizowali debaty dla Polski, a nie przeciwko niej. Musimy stworzyć dla Europy szansę, by wartości takie jak równość, solidarność, bezpieczeństwo były wciąż ważne. Naszym obowiązkiem jest bronienie interesów Polski i Polaków bez względu na to, jakie mamy poglądy. Zwycięstwem dla Polski jest nasza pozycja w UE, to, że nie boimy się mówić o potrzebnych jej zmianach, o sprawach Polski, o tym, że elity brukselskie powinny zająć się sprawami Europejczyków, a nie sami sobą.

Tomasz Lis (Newsweek): Kaczyński jest najwyraźniej spanikowany. Nie wykluczam, że w ostatnim tygodniu kampanii zdąży jeszcze obiecać wyborcom opłacaną przez państwo cyfrową prenumeratę Newsweeka. I wtedy go oczywiście poprę, tyle że nie w lokalu wyborczym.

Przemysław Szubartowicz (wiadomo.co): Kaczyński gada o szariacie, pornografii i walucie euro. Nikodem Dyzma miał na to niezłe określenie: fiksum-dyrdum. A wyjeżdżanie na tydzień przed wyborami z obietnicami dla niepełnosprawnych, których przed rokiem przepędzono z Sejmu, to efekt galarety. Cynizm, pycha i strach.

             Zagłosujesz na PiS - kciuk w górę!

+ 0
- 1

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment