show_img.jpg

Radna Warszawy Agnieszka Diduszko-Zyglewska zapowiada walkę o odebranie biskupom - tuszującym przestępstwa pedofilii - tutułów honorowych obywateli miasta Warszawy.

Radna Diduszko o biskupach 

- Przyjrzałam się ścianie z Honorowymi Obywatelami Warszawy w Radzie Miasta i zobaczyłam, że w ciągu ostatnich 3 dekad Rada uhonorowała tym tytułem aż ośmiu biskupów - w tym: arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia (w 2005) i abp Henryka Hosera (w 2011) czyli dwóch panów, którzy w świetle naszej wiedzy o ich działalności z pewnością nie zasługują na tytuły honorowych warszawiaków.

Będę próbowała przekonać koleżanki i kolegów z Rady Miasta do odebrania tym biskupom tytułów. Ponieważ szefowie PO i Nowoczesnej nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że chcą na poważnie zająć się sprawą pociągania do odpowiedzialności tuszujących kościelną pedofilię, mam nadzieję, że będzie to tylko konieczna formalność.

Abp Sławoj Leszek Głódź to jeden z bohaterów Tylko Nie Mów Nikomu Marka i Tomasz Sekielski, który nawet po ujawnieniu strasznych faktów dot. przestępstw Księdza Jankowskiego bronił go publicznie podczas mszy z udziałem Lecha Wałęsy, a także odprawił huczny pogrzeb kapelanowi Wałęsy ksiedzu Franciszkowi Cybuli, który przyznał się do wielokrotnego gwałcenia dwunastolatka w konfrontacji ze swoją ofiarą, ale nie czuł skruchy.

- Takim był kapłanem, jakim był człowiekiem - dobrym, skromnym i cichym - mówił o gwałcicielu Głódź, który wiedział o sprawie.

        Odebrać tytuł Głódziowi - kciuk w górę!

+ 1
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment