5cb0cf1f20c6d_osize933x0q70h7157c5.jpg

Ulicami Torunia przeszła ekumeniczna Droga Krzyżowa w której czynny udział brali żołnierze.

Przez centrum Torunia przeszła procesja Drogi Krzyżowej. Trasa wiodła od kościoła garnizonowego do katedry Świętych Janów - informuje portal naszemiasto.pl. Żołnierze zostali wykorzystani przez Kościół Katolicki do niesienia krzyża. 

Z rozkazu dowódców takie pokazówy, żenujący spektakl pokazuje, w jak czarnej dziurze wojsko się znajduje. Trudno się utożsamiać z taką armią. To zakrawa na kpiny z wojska. To jest zapewne wstęp do szturmu modlitewnego - wypowiada się gen. brygady w stanie spoczynku Paweł Nowak.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakokededeeeeddd.jpg

Kilka dni temu tygodnik "Polityka" poinformował o decyzji polityków PiS nakazującej wojskowym oszczędność. - Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych nakazuje podległym instytucjom ciąć wydatki. Oznacza to gorsze zaopatrzenie wojska, rezygnację z remontów i odłożenie mniej pilnych zakupów - czytamy na polityka.pl
Minister Błaszczak tworzy całe wojsko wyłącznie do ceremonii i ciągłych defilad, a nie do obrony Polski. Wojsko musi oszczędzać na szkoleniu żołnierzy, bo MON za PiS wydaje pieniądze na ciągłe "wielkie defilady" i jest zmuszony transferować setki milionów złotych do innych resortów. Pisowski tercet Duda-Macierewicz-Błaszczak jest katastrofą dla polskiej obronności - komentuje były szef MON Tomasz Siemoniak.
       Wojsko może nosić krzyż - kciuk w górę!

+ 1
- 0

Polub Polityczek.pl