Złotoryja_kościół_św._Jadwigi_widok_od_pd-zach._1.JPG

Portal 24legnica.pl opisuje zdarzenie z kościoła w Złotoryi. Duchowny w czasie mszy  obrażał strajkujących pracowników oświaty.

Ojciec Kryspin Zenon Bernat (kościół św. Jadwigi w Złotoryi) zaatakował nauczycieli za to, że żądają podwyżek i rozpoczęli strajk. W czasie mszy zwyzywał przebywających w kościele pracowników oświaty od swołoczy".

Jedną nauczycielkę zapytałem, dlaczego nie była na mszy. Odpowiedziała. że nie ma się w co ubrać do kościoła. Pytam ją, ile ma par butów. Ona: pięćdziesiąt. A sukienek? Ona: Po 15 w każdym kolorze. To, co mają powiedzieć matki, które mają troje, czworo, pięcioro dzieci? Nauczyciele są swołączą, która trzeba przebędzić - mówił duchowny, po którego słowach ludzie zaczęli wychodzić z kościoła.

zlr2e.jpg

Na słowa księdza zareagowały już władze parafii.  - W związku z kazaniem, które w dniu 12 kwietnia wygłosił w naszym kościele o. Kryspin, jako parafia św. Jadwigi i wspólnota franciszkanów chcemy zdecydowanie odciąć się od wypowiedzianych przez niego słów. W żaden sposób nie odzwierciedlają one naszych opinii ani przekonań. 

        Popierasz duchownego - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment