D332dEJWAAE-Yog.jpg

Prezydent Lech Wałęsa odniósł się do 4 dnia ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty, jednocześnie krytykując dzisiejsze słowa marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego (PiS).

Już kiedyś mówiłem, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei, a dla dzieci jeszcze tym bardziej powinniśmy pracować - mówił w Senacie Stanisław Karczewski.

Facet, który zarabia ponad 200 tysięcy rocznie poucza innych, żeby pracowali dla idei. Szanowny panie marszałku, zawód można wybrać dla idei, z powołania i predyspozycji, a czasem przypadkiem. Ale pracuje się dla pieniędzy, żeby fajnie, zasobnie i swobodnie żyć. Jak mówił Kant, postępuj tak, żeby twoje zachowanie mogło być ogólnie obowiązującą zasadą. Czyli sam dostosuj się, do tego co głosisz - komentuje publicystka Eliza Michalik.

Karczewski pracuje tylko dla idei. Niemal 20 tysięcy idei miesięcznie. Część z nich to idee podstawowe, reszta dodatkowe. Nie lubię wypominać ludziom zarobków, ale głupie teksty same się proszą o komentarz - wypowiada się były szef NBP Marek Belka.

D33BfOSXsAA4o4A.jpg

Do słów marszałka Senatu odniósł się także prezydent Lech Wałęsa, który zapowiedział, że przeznaczy '13 emeryturę' (obietnica PiS) na wsparcie pracowników oświaty.

          Popierasz Wałęsę - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment