hzAk9kqTURBXy9lNmUwYWViODk4MzcxNTkyNGU1M2MwYjgzZmM4M2Y5MS5qcGVnkZUCzQJsAMLDgqEwAaExAA.jpg

Ryszard Makowski (satyryk blisko związany z obozem Prawa i Sprawiedliwość) wypowiedział się na temat strajku nauczycieli, którzy domagają się wzrostu swoich pensji.

Te problemy wymagają podejścia systemowego i głębokiej przebudowy. Dlatego chciałem zaproponować związkowcom i nauczycielom okrągły stół. Apeluję o zawieszenie protestu w trakcie egzaminów, by uczniowie mogli je w założonym terminie napisać. (...) Chciałbym, by od razu po świętach odbyła się debata w formie okrągłego stołu, w której wzięliby udział również rodzice. Byłbym bardzo chętnie patronem takich obrad. Postulaty ZNP są wielomiliardowe. Jako rząd odpowiadamy za stan finansów publicznych. Chcemy przeprowadzić nasze państwo przez stan spowolnienia koniunktury - mówi premier Mateusz Morawiecki.

Podnieśliśmy w sumie o 15% w tym roku pensje nauczycieli. To dużo w stosunku do tego, co związkowcy pierwotnie oczekiwali. Budżet państwa nie pozwala na dalsze podwyżki w tym roku - tłumaczy Morawiecki. 

Na pewno jesteśmy gotowi usiąść do okrągłego stołu.(...) Przegrywany z trzodą chlewną i bydłem rogatym. Czekaliśmy, że na którejś konwencji PiS wspomni się o nauczycielach i edukacji - wypowiedział się wiceszef ZNP Krzysztof Baszczyński w programie "Rozmowa Piaseckiego" (TVN24).

D3xMtpoW4AAJPm2.jpg

Na zachowanie Związku Nauczycielstwa Polskiego zareagował były prowadzący Studio Yayo" (program rozrywkowy TVP) Ryszard Makowski, który oskarżył na związkowców o 'wykonywanie agenturalnych zadań'. - Polska jest w stanie wojny hybrydowej ze światowym lewactwem - napisał na Twitterze.

Jeżeli szkoła będzie zamknięta, to nie jest strajk, tylko porzucenie miejsca pracy. Strajkujący nauczyciele powinni siedzieć w szkole w ferie i Święta - dodaje do swojej wypowiedzi Ryszard Makowski.
     
         Popierasz Makowskiego - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment