9mzs4pawkk1k4yfpvjkeno9xynv3vo2v.jpg

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna wypowiedział się na temat trwającego strajku nauczycieli. 

Sytuacja dramatyczna. Jeżeli rządzący nie radzą sobie z tym kryzysem, to niech to powiedzą wprost i niech odejdą. Premier w obliczu strajku nauczycieli schował się do mysiej dziury i go nie ma. Dlatego apeluję do Jarosława Kaczyńskiego, aby zabrał głos w tej sprawie. Nie może być tak, że po doprowadzeniu do katastrofy w polskiej szkole partia rządząca nie zabiera głos - mówi Grzegorz Schetyna.

D3oEl_FXkAEKLul.jpg

Na słowa lidera Koalicji Europejskiej zareagowała Beata Mazurek. Zarzuca nam się, że mamy pieniądze dla rolników, a nie mamy tych pieniędzy dla nauczycieli. Takie stawianie sprawy to szczucie jednych na drugich. (...) Wystąpienie Grzegorza Schetyny udowodniło ponad wszelka wątpliwość, że na krzywdzie dzieci chce on zbijać polityczny kapitał. To niegodne - komentuje rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwość.

Według informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej w strajku nauczycieli na godzinę 12 bierze udział 48,5 proc szkół.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, samorządom, pracodawcom, organizacjom i ludziom dobrej woli, którzy wspierają protest nauczycieli i pracowników oświaty! Dziękujemy za wszystkie słowa, za wszystkie inicjatywy wspierające Strajk Nauczycieli To dla protestujących bardzo ważne - mówią przedstawiciele ZNP.

            Popierasz Mazurek - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment