bielan_7.png

Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków zawodowych nie porozumiały się z rządem PiS ws. podwyżek dla pracowników oświaty. Od poniedziałku w szkołach zaczyna się strajk.

Apeluję do moich koleżanek i kolegów o poparcie stanowiska obydwu central związkowych i wspólną walkę o poprawę sytuacji materialnej nauczycieli. Uznajemy, że propozycje rządowe są nie do przyjęcia. Są one nieadekwatne do oczekiwań środowiska nauczycielskiego. Oczekiwań, które wykraczają poza propozycje wzrostu wynagrodzenia zasadniczego od 360 do 480 złotych. Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę, że między krokiem pierwszym, czyli tym postulatem (podwyżki o) 1000 złotych a tym, który pozostał na stole jako propozycja związków zawodowych była ogromna przepaść finansowa. To było ustępstwo ze strony związków zawodowych, które nie spotkało się z adekwatną reakcją strony rządowej - tłumaczy prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum ZZ. Zgodnie z uchwalą Zarządu Głównego ZNP od jutra zaczynamy strajk! - zapowiada Broniarz.

Na słowa prezesa ZNP zareagował na antenie Polskiego Radia senator Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan. - Cyniczna, polityczna wypowiedź człowieka, który wykorzystuje frustracje nauczycieli do swoich osobistych celów. Niestety ucierpią na tym dzieci i rodzice. Mam nadzieję jednak, że egzaminy się odbędą. (...) Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz za to, co zrobił dzisiaj, będzie smażył się w piekle - mówił na antenie publicznego radia polityk PiS. 

e1c38c55-314e-4062-8e8d-82a8ca566054.jpg

Rząd Prawa i Sprawiedliwości podpisał mało znaczące porozumienie z przedstawicielami nauczycielskiej Solidarności. -To wyraz odpowiedzialności za polską szkołę - napisala minister Beata Szydło na Twitterze.

            Popierasz Bielana - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment