D3kMg9TXsAAz-J-.jpg

Po prawie 3 godzinach rozmów 'ostatniej szansy' rządu PiS i Związku Nauczycielstwa Polskiego - nie ma porozumienia. Jutro odbędzie się planowany strajk pracowników oświaty w większości szkół w Polsce.

Zakończyliśmy dzisiejsze rozmowy nt. sytuacji w oświacie, propozycji, które zostały przygotowane przez rząd dla central związkowych nauczycielskich. To nie były ani łatwe rozmowy, ani rozmowy krótkie. Strona rządowa przedstawiła kilka propozycji. Te propozycje przez dwie centrale związkowe zostały niestety, mówię to z wielkim żalem, odrzucone. Natomiast bardzo się cieszę, że „Solidarność” przyjęła propozycję rządową. To dobre porozumienie, ponieważ to dobra propozycja dla nauczycieli. Dziękuję przewodniczącemu i delegacji Solidarność. To sukces, bo można podpisać porozumienie, które daje perspektywy na przyszłość - mówiła minister Beata Szydło po spotkaniu ze związkowcami.

Rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum ZZ . Zgodnie z uchwalą ZG ZNP od 8.04 zaczynamy strajk! - powiedział po spotkaniu ze stroną rządową prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

srsmpzjwrekvwod5fncpb1bpmmi5bhx6.jpg

Solidarnościowa przybudówka PiS poszła na współpracę z partią. Nauczyciele będą protestować bez łamistrajków. Porażka rządu i osobiście Beaty Szydło. Rodzice powinni wesprzeć pedagogów w walce z władzą, która zrujnowała polską oświatę - komentuje dzisiejsze wydarzenia publicysta Przemysław Szubartowicz.

Pani premier Szydło i pan związkowiec Proksa mówią o sukcesie. Ludzie się zdziwią, gdy zobaczą pozamykane szkoły - mogą inaczej postrzegać sukces niż pani premier - mówi dziennikarz Patryk Słowik (Dziennik Gazeta Prawna).

             Popierasz strajk - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment