aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspwswssww.png

Związek NSZZ Solidarność nie popiera Związku Nauczycielstwa Polskiego ws. podwyżek płac w sektorze oświaty. 

Solidarność nauczycielska nie chce brać uczniów jako zakładników, chce ten protest rozwiązać między dorosłymi. I to jest sytuacja dla mnie najważniejsza. (...) Postulaty są zbieżne, ale jeśli chodzi o kwoty, w tym temacie się różnimy. My przyjęliśmy inne zasady protestu (…) i nie chcemy doprowadzać do tego, że uczniowie mając już związane z egzaminem przeżycia traumatyczne będą jeszcze mieli problemy związane ze strajkiem. My prowadzimy swój protest. A oprócz tego związek zawodowy Solidarność od września jest w sporze z rządem i ten spór przynosi pozytywne efekty, dlatego, że odmrożone zostały wynagrodzenia w sferze budżetowej. My dzisiaj walczymy o nauczycieli, ale także o pozostałe grupy zawodowe, jak chociażby: pracowników sądownictwa, prokuratur, pracowników urzędów wojewódzkich czy szeroko rozumianej kultury - muzealników, bibliotekarzy - komentuje lider Solidarności Piotr Duda.

Do głosu Dudy dołączył związkowiec Karol Guzikiewicz. - Podwyżki dla całej budżetówki - tak, robienie z dzieci zakładników przez Związek Nauczycielstwa Polskiego - nie. Jeżeli będzie strajk czynny to trzeba będzie odpracować w wakacje - deklaruje szef stoczniowej Solidarności. Po czym dodaje - W związku z manipulacjami i kłamstwami o Piotrze Dudzie i NSZZ Solidarność informuję, że solidaryzuje się z Piotrem i nie udzielam żadnych wiadomości dla Gazety Wyborczej i TVN.

guzikiewicz470.jpg

Wałęsa chce wymusić zawieszenie używania nazwy „Solidarność”. Balcerowicz na „tak”. Ja też. Byłem z Lechem w Stoczni, gdy "S" się rodziła. W ekipie jego doradców. Ta dzisiejsza jest obelgą, wobec tamtej - mówi Waldemar Kuczyński (minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego).

„Solidarność” PIS-owskiego osiłka Dudy to zaprzeczenie wszystkiego, o co w prawidzwej „SOLIDARNOŚCI” chodziło. Mistrz zeszmacenia - wypowiada się na temat związku muzyk Zbigniew Hołdys.

        Popierasz Guzikiewiecza - kciuk w górę!


+ 20
- 1567

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment