s2w31s45uemt713rg1i6wbhayfdj12w4.jpg

Mecenas Roman Giertych poinformował, że w przyszłym tygodniu zamierza złożyć pozew przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu w imieniu swojego klienta Geralda Bilgfelnera. 

Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński miał nakłonić go do wręczenia 50 tys. zł księdzu z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna.

Jarolaw Kaczynski nie odebrał wezwania do zwrotu 50 tysięcy. Pomimo dwukrotnego awizo. W przyszłym tygodniu kierujemy sprawę do sądu - poinformował w mediach społecznościowych mecenas Roman Giertych.

D2qcHJ7WwAACLNt.jpg

50 tysięcy dla skromnego i żyjącego w ascezie prezesa? A gdzie jest ksiądz pan Sawicz? Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie... Ludzie, gdzie my żyjemy - komentuje zachowanie prezesa PiS posłanka Joanna Scheuring Wielgus.

c5d59fe7-a4d0-4644-9a00-e371fb3e43ae_1.jpg

Kaczyński chce rozegrać to po swojemu. On nie chce mówić o Srebrnej, o kopercie, o upolitycznionej prokuraturze, o nauczycielach, o polexicie. On chce mieć Biedronia atakującego opozycję, grafomana Morawieckiego na ustach dziennikarzy i zastępcze tematy w grze. Po co mu ułatwiać? - mówi dziennikarz Przemysław Szubartowicz.

    Należy pozwać Kaczyńskiego - kciuk w górę!


+ 783
- 4

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment