110278060_136270564783400_473343181861231381_n.jpg

Adam NERGAL Darski zachęca za pośrednictwem social mediów do apostazji (wypisanie się z Kościoła). Muzyk osobiście dawno już to zrobił.

O hierarchach Kościoła katolickiego w ostatnich dniach znowu jest głośno - na ich nieszczęście. Wysocy duchowni liczyli, że powoli uda się wyjść z kryzysu spowodowanego ukrywaniem przypadków pedofilii - tak się nie stało.

Kiedy od filmów braci Sekielskich ukazujących pedofilię w Kościele katolickim, tuszowanie jej, minęło już... sporo czasu i niektórzy zdążyli o nich zapomnieć, pojawił się nowy dokument - "Don Stanislao".

Reportaż stacji TVN24 pokazuje prawą rękę Jana Pawła 2 Stanisława Dziwisza, który miał się dopuszczać ukrywania przestępstw pedofilii i czerpania z tego korzyści finansowych.

Jednak to nie wszystko.

Kolejnego dnia pojawił się raport Watykanu mówiący o tym, że papież Jan Paweł 2 wiedział o przewinieniach amerykańskiego duchownego Theodore McCarrick'a, ale mimo to zdecydował się powołać go na stanowisko kardynała.

- Pokolenie biskupów JPII. Z pozoru crème de la crème polskiego Kościoła, a w rzeczywistości gnijący trzon Episkopatu Polski. Wszyscy umoczeni w krycie pedofilów. Kilku zdążyło uciec przed karą i nie męczy już nas swoim towarzystwem. Kilku już patrzy na księżą oborę, więc też uniknie kary. Lista hańby JPII jest wciąż otwarta i stale się powiększa - komentuje posłanka Joanna Senyszyn.

Głos NERGALA

Muzyk umieścił dzisiaj w sieci post, w którym zachęca do wypisywania się z Kościoła katolickiego.

- Dalej moi drodzy Polacy!? NAPRAWDĘ chcecie być powiązani z tą kryminalną, haniebną instytucją? Naprawdę chcesz być kolejnym numerem w ich książkach? (Tylko dla utrzymania wysokiej stawki statystycznej?) - pyta Nergal.

- Kiedy przechodziłem przez proces apostazji 8-9 lat temu, utrudniali mi to. Dzisiaj to tylko formalność. DALEJ APOSTATOWAĆ! Pomyśl i sam zdecyduj! - wzywa muzyk.

          Popierasz NERGALA - kciuk w górę!


+ 487
- 17

Polub Polityczek.pl