97256671_833090587187118_7640760389536310678_n.jpg

Aktor teatralny i filmowy Andrzej Chyra kibicuje Rafałowi Trzaskowskiemu w wyborach prezydenckich 28 czerwca.

Kilka dni temu poraz kolejny wybuchła dyskusja na temat mniejszości seksualnych. Wszystko za sprawą prezydenta Andrzej Dudy, który postanowił zaatakować społeczność LGBT. Kandydat PiS w wyborach prezydenckich podpisał tzw. "Kartę Rodziny" zakazującą propagowania, jak to sam nazwał "ideologii LGBT" w placówkach publicznych.

PAD nazywał wartości środowiska LGBT "obcą ideologią".

- To jest obca ideologia. To jest zjawisko, które owszem pojawia się w innych państwach, ale wzbudza ono ogromne wątpliwości w różnych aspektach. I nie ma dzisiaj proszę państwa zgody na to, aby w jakiejkolwiek formule to mogło być wprowadzone w naszym kraju, jako zjawisko legalnie funkcjonujące - deklarował PAD.

Do słów Dudy odniósł się kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który oświadczył, że PiS i Duda zabierają głos na temat rodziny "w taki sposób, żeby przez cały czas jątrzyć i dzielić".

- Jeżeli ludzie mi zaufają, to chciałbym być prezydentem wszystkich rodzin, nie tylko rodzin PiS-owskich, wszystkich rodzin w Polsce, ale również wszystkich singli, seniorów i osób samotnych, bo na tym właśnie polega misja prezydenta Rzeczpospolitej, żeby przede wszystkim łączyć, a nie dzielić, żeby budować wspólnotę - mówił Trzaskowski. 

- Panie Duda, jeszcze przez jakiś czas jest pan prezydentem "wszystkich Polaków". Warto, żeby pan wreszcie zrozumiał i zapamiętał: Ideologia LGBT nie istnieje. Istnieją za to: ubóstwo, przemoc w rodzinie i rosnące bezrobocie. I tym powinien zajmować się prezydent i premier - zwrócił się do kandydata PiS europoseł Robert Biedroń.

***

Popularny aktor Andrzej Chyra umieścił w mediach społecznościowych posty, w których odnosi się do wydarzeń politycznych. Artysta otwarcie wspiera prezydenta Warszawy - Rafała Trzaskowskiego.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#trzawybrać #wybory2020 #zaraza2020 #trzaskowski2020 (rys.Matylda Damięcka)

Post udostępniony przez Andrzej Chyra (@andrzejchyra_official)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#trzaskowski2020 #skrót #tlumaczenie

Post udostępniony przez Andrzej Chyra (@andrzejchyra_official)

             Popierasz Chyrę - kciuk w górę!


+ 705
- 12

Polub Polityczek.pl