aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdeodkededeeee.jpg

Dziennikarka Monika Olejnik wypowiedziała się na temat nocnych zdalnych głosowań posłów.

Rządzący politycy Prawa i Sprawiedliwości w związku z trwającą pandemia koronawirusa zmienili regulamin Sejmu tak, aby następnie można było głosować zdalnie - zdaniem wielu prawników jest to działanie niezgodne z konstytucją.

Do głosowań jednak doszło. PiS zmienił kodeks wyborczy - tak, aby umożliwić przeprowadzenie majowych wyborów prezydenckich. Wprowadzono głosowanie korespondencyjne dla ludzi chorych, na kwarantannach i wszystkich po 60. roku życia.

- Ten nocny skok na Kodeks wyborczy to jest zamach konstytucyjny. To jest coś tak bezczelnego, że w głowie się nie mieści. Jeśli ktokolwiek z obywateli tego państwa nie widzi, że wprowadza się pod płaszczykiem epidemii prawdziwy autorytaryzm, to chyba zakrywa oczy i zatyka uszy - wypowiada się mec. Michał Wawrykiewicz.

Prawnik Ryszard Kalisz zwraca uwagę na nowe kompetencje prokuratorów.

- Do projektu ustawy o tarczy antykryzysowej rząd wpisał nowy niekonstytucyjny art. 274 k.p.k. pozwalający prokuratorowi bez sądu nakładać areszt domowy. Przepis ten wprowadzany bez związku z sytuacją bezterminowo ogranicza wolność obywateli.

Komentarz Olejnik 

- "W nocy PiS dokonał zamachu na nasze prawa wyborcze! Na 42 dni przed wyborami! Będzie można głosować korespondencyjnie, ma kwarantannie, w izolatce. A osoby powyżej 60 roku życia będą mogły wysłać pełnomocnika. Bez głosowania korespondencyjnego w obwodach zagranicznych. Dla władzy liczy się jedno - Duda musi wygrać w maju. Przypominam, że we Francji po wyborach samorządowych nastąpił tragiczny wzrost ofiar koronawirusa! Przypominam, że to lekarze pracują w szpitalach, to lekarze nas leczą, a nie politycy. Ratujmy pracowników ochrony zdrowia, a nie majowy termin wyborów prezydenckich!!". 

49704447976_8d2de1ebc8_c.jpg

           Popierasz Olejnik - kciuk w górę!


+ 3097
- 70

Polub Polityczek.pl