aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksdoedfffffff.jpg

Aktor Borys Szyc skomentował materiał "Wiadomości TVP" poświęcony dziennikarce Kindze Rusin oraz w małym stopniu swojej osobie.

Szyc został przedstawiony przez TVP jako osoba nadużywająca alkoholu oraz artysta przynoszący Polsce wstyd za granicą.

Rusin zapowiedziała pozwy przeciwko autorom materiału: 

"Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii!" - oświadczyła dziennikarka. 

Szyc zwrócił się do autora "reportażu" oraz artystów występujących na jednej antenie z "Wiadomościami".

"Drogi Panie Sawicki z TVP! Drogie „wiadomości”...! Kłamstwo i manipulacje to oznaka chorego organizmu. Chory nie widzi, że jest chory. Ale po to ma innych wokół, żeby mu to uświadomili. Jesteście Państwo chorzy i to smutne. Ale to można leczyć. Trzeba tylko mieć odwagę dokonać zmiany. Moja choroba to dziś moja wielka siła. Czekam, aż walniecie w swoje DNO. Tam zaczyna się nowe".

"Koleżanki i koledzy grający w TVP! Chyba już nie da rady dalej udawać, że gracie i reżyserujecie nie w tym samym miejscu, w którym lecą „Wiadomości”... Jeśli podejmujecie taką decyzję, rozumiem. Ale niech dzieje się to świadomie. Nie udawajcie, że nie widzicie tych kłamstw i manipulacji. Dajecie swoją twarz tym ludziom".

Internauci do Szyca:

"Brawo! Cieszę się, że odniósł się Pan do tego materiału. Trzymam kciuki za życie w trzeźwości. A TVP to dno dna. I mistrzowie manipulacji. Kończę studia polonistyczne i wiem na czym polega język manipulacji, jakim posługuje się redakcja Wiadomości. Tylko szkoda, że większość ludzi bierze to, co usłyszy za prawdę, prawdziwą prawdę".

"Absolutnie wielki szacunek, za odwagę, za siłę. Dla mnie jest Pan wybitnym aktorem, bo tylko z tej strony Pana znam przez role, które mam w głowie i w sercu. Dziś jest Pan wyjątkowym człowiekiem, który mówi o swojej walce, którą przekuł w wielką siłę. TVP, nie ma słów, które chciałabym użyć... Metody iście z PRL i tego się boję. Otwórzmy oczy szeroko i głowy i zmieńmy coś, póki jeszcze można".

"Czekałam na te słowa. Dziękuję, że napisałeś. Dziękuję, że nie schowałeś się i nie przemilczałeś tej nikczemności. I tak, masz rację - czas skończyć z udawaniem, z odwracaniem głowy. Uściski!". 

          Popierasz Szyca - kciuk w górę!


+ 4501
- 79

Polub Polityczek.pl