aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadfgthyhyihjiyhjiyhhhh.jpg

Wojciech Lemański skomentował "aferę" szczepionkową artystów. Nie zabrakło odniesienia duchownego do słów Jana Śpiewaka.

Popularni artyści zdążyli już się zaczepić na COVID 19 w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Liczba zaszczepionych - 18.

Artyści tłumaczą się w mediach, jak do tego doszło, że skorzystali z lekarstwa, mimo iż zapisy dla wszystkich Polek i Polaków ruszą dopiero 15 stycznia.

Po stronie ludzi kultury stanął duchowny Wojciech Lemański. Ksiądz zwrócił się do atakowanych aktorów;

"Mnie przekonywać nie trzeba. Zbyt prawi z was ludzie, bym was o szwindel podejrzewał. Premier - to zupełnie co innego. Minister od spraw pandemii ? Temu też nie zwykłem wierzyć. Europoseł Brudziński ? Czytam i wiem, że nie warto. Posłanka Krystyna ? Koń, jaki jest, każdy widzi. Odezwał się w tej sprawie nawet nijaki Jan Śpiewak. Przestępca uniewinniony przez pana Dudę. Widzę, że nauczył się listy pisać. Szkoda, że nie napisał podobnego elaboratu do zmęczonego ministra Szumowskiego i jego wybitnie lotnego zastępcy. O czym? O respiratorach, o maseczkach, o testach na koronawirusa. Szkoda, że nie napisał podobnej epistoły do obecnego ministra zdrowia. O czym? O tych ośmiu tysiącach dawek szczepionki, które skończyły w kanalizacji. Mógłby napisać list otwarty do niejakiej Szydło, o pomocy dla osób z niepełnosprawnościami. Mógłby coś skrobnąć do Kuchcińskiego o drogich przelotach tego nielota. Mógłby napisać do premiera o działkach kupionych za bezcen od Kościoła. Ale to jest przecież - "Janek do usług władzy". Widocznie takie dostał zlecenie" - napisał ks. Lemański na Facebooku.

Przypomnijmy, Jan Śpiewak umieścił w sobotę w social mediach wpis, w którym atakuje zaszczepionych artystów. Najmocniej obrywa się Krystynie Jandzie. Śpiewak chce, aby aktorka odpokutowała swoje zachowanie.

"Po przyjęciu drugiej dawki powinna Pani natychmiast zgłosić się wraz z pozostałą siedemnastką do pracy w szpitalu zakaźnym, albo Domu Pomocy Społecznej i pracować tam wolontaryjnie do końca pandemii" - zwrócił się aktywista miejski to uznanej aktorki.

       Popierasz LEMAŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl