aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadfjvtyjhhhh.jpg

Magdalena Środa odniosła się do aktywności europosła Dominika Tarczyńskiego. Polityk zawiadomił prokuraturę w związku z grafiką w "Wysokich Obcasach".

"Wysokie Obcasy" opublikowały grafikę Marty Frej. Widzimy na niej kobietę pozującą na Matkę Boską. Kobieta trzyma w prawej ręce parasolkę, a na twarzy ma maseczkę z błyskawicą.

Grafika oburzyła prawą stronę sceny politycznej do tego stopnia, że europoseł PiS Dominik Tarczyński zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa.

- W związku ze skandaliczną grafiką opublikowaną przez Wysokie Obcasy składam do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 196 KK. - zapowiedział Tarczyński.

Komentarz Środy

O Dominiku Tarczyńskim postanowiła wypowiedzieć się na swoim Facebooku prof. Magdalena Środa. Uczona nie ma dobrego zdania o polityku PiS.

"Poseł Tarczyński, znany od lat z pieniackich wystąpień (przy jego intelekcie to jedyna szansa na zaistnienie w mediach) poczuł się urażony ilustracją w „Wysokich Obcasach” przedstawiającą Matkę Boską z czarną parasolką i maseczką z błyskawicą. Tym samym potwierdził znane od czasów faryzeuszy prawo, zgodnie z którym siła religijnej obrazy jest odwrotnie proporcjonalna do autentyczności i pewności wiary a wprost proporcjonalna do obłudy i hipokryzji. No bo przecież tylko ci, którzy mają nie dość wiary pragną jej bronić przez sądy i kary, zamiast wzmacniać ją modlitwą i innymi religijnymi praktykami. Wiara należy do cnót teologalnych to znaczy takich, które mają charakter nadprzyrodzony i pochodzą z boskiego daru (podobnie jak nadzieja i miłość). Jest ponadto cnotą intelektualną; św. Tomasz pisze: „jest sprawnością umysłu, która zapala w nas życie wieczne i sprawia, że intelekt przyzwala na to co nie jest oczywiste”. I chyba tu tkwi cały problemem. Kłopot z wiarą mają ci, którym nie starcza intelektu zdolnego zrozumieć, że żaden rysunek nie jest w stanie obrazić prawdziwej wiary…. A kto jej nie ma niech nad nią popracuje. Ale co tam! Gdyby poseł Tarczyński spadł z poziomu swojej hucpy na poziom swojego rozumu to by się zabił".

          Popierasz ŚRODĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl