aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakrotkgogkogg.jpg

Tymon Tymański odpowiedział na wywiad udzielony przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w "Gazecie Polskiej".

Kaczyński skomentował w GP rządowe negocjacje ws. budżetu unijnego na lata 2021-2027. Polski rząd ostatecznie zdecydował się nie wetować budżetu i zawartego w nim Funduszu Odbudowy mimo mechanizmu wiążącego pieniądze z prawem.

- Byliśmy przygotowani na nieprzystępowanie do Funduszu Odbudowy (…) Nie ma takich pieniędzy, za które można by się pozbyć suwerenności - stwierdził Kaczyński. - Nie będzie naszej zgody na narzucanie Polsce rozwiązań sprzecznych z naszą kulturą i tradycją, na podporządkowanie naszego kraju głównym unijnym graczom. Nic się nie zmieniło i nie zmieni w tej sprawie. Dlatego twardo negocjowaliśmy i domagaliśmy się bardzo precyzyjnych zapisów chroniących naszą wolność - opisuje prezes PiS przebieg negocjacji z Brukselą.

- Chcę powiedzieć jeszcze jedno: póki my rządzimy, pozycja naszego państwa zawsze będzie tak twardo broniona, ale broniona racjonalnie, z głową i - jak widać - niezwykle skutecznie. Nie mamy kompleksów, nie jesteśmy jakąś gorszą częścią UE. Nie. Jesteśmy pełnoprawnym, dużym, silnym państwem członkowskim i nikt nas nie będzie sprowadzał do parteru. Polacy mają być we Wspólnocie tak samo szanowani jak Niemcy i Francuzi - dodaje lider Zjednoczonej Prawicy.

Reakcja Tymańskiego

Kaczyńskiemu postanowił odpowiedzieć na Facebooku Tymon Tymański. Muzyk zachęca prezesa PiS do udania się na emeryturę.

- PiSdnij się mocno w ten schorowany łeb, dziadku. Czas na emeryturę! (...) Zrób wreszcie coś pożytecznego i abdykuj - zwraca się artysta w stronę Kaczyńskiego.

      Popierasz Tymańskiego - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl