aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakrofktogkoggggg.jpg

Filozof prof. Tadeusz Gadacz odniósł się do dzisiejszego wystąpienia w Sejmie premiera Mateusza Morawieckiego.

Morawiecki atakował dzisiaj w Sejmie Unię Europejską. Chodzi o powiązanie pieniędzy europejskich z praworządnością.

- Zastanówcie się, czy to jest UE, jakiej chcemy, jaka ma szansę przetrwać? Taka UE nie miałaby szans przetrwać. Unia, gdzie jest europejska oligarchia, która karze tych dzisiaj słabszych i wciska ich do kąta, to nie jest UE, do której wchodziliśmy i która ma przed sobą przyszłość. UE musi się opierać na fundamencie prawa i pewności prawa. To też zasada, o którą też walczymy. Bez tego UE jest mechanizmem podejmowania arbitralnych decyzji przez europejską oligarchię, by zdominować słabszych. Na to nie ma naszej zgody - mówił Morawiecki.

- To nie jest podział na prawicę-lewicę. To jest podział na tych, którzy chcą, żeby naród polski decydował sam za siebie i tych, którzy chcą, żeby kilku urzędników w Brukseli decydowało o naszym losie - dodawał premier.

Do słów Morawieckiego odnosi się Małgorzata Kidawa Błońska. - Na sali sejmowej premier Morawiecki mówi o konieczności szanowania europejskich wartości, w tym czasie Izba Dyscyplinarna SN uchyla immunitet sędziemu Tulei, który wydał wyrok niepomyślny dla władzy.

Krytycznie dzisiejsze wystąpienie Morawieckiego ocenia przewodniczący PO Borys Budka. - Sejmowe wystąpienie Morawieckiego potwierdza, że Polską rządzą szaleni populiści, którzy gotowi są wyprowadzić nas z UE tylko dlatego, by zadośćuczynić fobiom człowieka, któremu myli się naród z nim samym. Jednocześnie przed Sejmem dziesiątki radiowozów i setki policjantów.

Komentarz Gadacza

Uznany filozof Tadeusz Gadacz umieścił post na Facebooku, w którym gorzko pisze o obecnej władzy. Uczony nazywa Mateusza Morawieckiego "zdrajcą ojczyzny".

- Morawiecki wygłosił skandalicznie antyunijne przemówienie. Dla mnie jest zdrajcą mojej Ojczyzny. 13 lat starałem się o paszport. Marzyłem o powrocie do Europy. Pragnąłem by Polska stała się jednym z zachodnich cywilizowanych krajów europejskich jak Francja, Niemcy, Austria, Holandia. Teraz Ziobro, Kaczyński i Morawiecki dobrowolnie oddają nas w ręce Rosji. Kiedyś sami stąd odeszli. Teraz my do nich idziemy zaczadzeni narodową mitomanią - pisze prof. Gadacz.

         Popierasz GADACZA - kciuk w górę!


+ 1743
- 17

Polub Polityczek.pl