2019_-_Leszek_Balcerowicz_13_MLU_in_Halle.jpg

Leszek Balcerowicz wypowiedział się o ministrze Zbigniewie Ziobro. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny jest krytykowany po swojej dzisiejszej konferencji.

Ziobro dzisiaj rano atakował Unię Europejską za plan powiązania pieniędzy europejskich z zasadą praworządności.

- Dzisiaj jest ten moment, kiedy Polska może skorzystać z prawa weta. [...] Propozycja prezydencji niemieckiej jest wymierzona w suwerenność w Polski. (...) Mówimy nie, dla tych rozwiązań i wskazujemy, że Polska powinna użyć weta. [...] Nie ma i nie będzie zgody na ten mechanizm, który uderza w nasze interesy. [...] Jestem przekonany, że zarówno premier Orban, jak i premier Morawiecki z tego uprawnienia skorzystają - mówił Ziobro.

Zbigniew Ziobro po swoich słowach zaczął być ostro krytykowany przez przedstawicieli opozycji.

- To, co wyprawia Ziobro, jest skrajną nieodpowiedzialnością. Na kartach historii zapisze się jako szkodnik, a nawet dywersant. Zapamiętajmy: to Ziobro rozpoczął w sposób formalny polexit - skomentował poseł Andrzej Rozenek (Lewica).

- PiS i Ziobro praworządność w Polsce zarzynają od 5 lat. Wetem wobec budżetu i funduszu odbudowy zaczynają zarzynać całą polską gospodarkę! A mechanizmu praworządności i tak nie zatrzymają. Albo PiS ustąpi, albo dokona największego szaleństwa w historii europejskiej polityki - powiedziała posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO).

Do zachowania ministra odniósł się na Facebooku prof. Leszek Balcerowicz.

- W mojej opinii Ziobro jest przestępca konstytucyjnym i nie tylko - wystarczy spojrzeć do kodeksu - napisał ekonomista.

- Demokratyczna większość w Polsce powinna dać - poprzez swoje organizacje - mocny głos Europie, że potępia postępowanie PiS i jego przyległości w sprawie praworządności. Oni działają wbrew fundamentalnym interesom Polski! - dodaje Balcerowicz.

      Popierasz BALCEROWICZA - kciuk w górę!


+ 1154
- 2

Polub Polityczek.pl