aaaaaaakrtoyhh.jpg

Jakub Żulczyk odniósł się do sporu polskiego rządu z Unią Europejską. Sprawa dotyczy przyszłego unijnego budżetu.

Od kiedy politycy zjednoczonej prawicy doszli do władzy, to nieustannie skłócają Polskę z instytucjami unijnymi. Nowy spór wybuchł po tym, jak niemal wszystkie kraje UE - oprócz Węgier - opowiedziały się za łączniem pieniędzy europejskich z zasadą przestrzegania prawa.

Dla większości krajów prowadzących normalną politykę pomysł ten wydał się rozsądny, bowiem dlaczego dany kraj ma otrzymywać pieniądze europejskie skoro oddala się od wartości europejskich tj. m.in. zasada praworządności.

Rząd PiS-u pokazuje od wielu lat, że nie robi sobie nic z przestrzegania prawa (atak na sądy).

Rządzący nad Wisłą zrozumieli, że przegłosowanie zmian ws. budżetu UE spowoduje, że Polska nie otrzyma pieniędzy z UE. PiS chciałby dalej móc robić demolkę w sądach i kontynuować podporządkowywanie sobie wymiaru sprawiedliwości.

UE powiedziała "dość".

Dzisiaj według informacji TVN24 wszystkie państwa UE opowiedziały się - kuluarowo - za łączniem pieniędzy z zasadą praworządności - oprócz Polski i Węgier. Tym samym PiS i Orban zablokowali nowy budżet unijny zawierający m.in. fundusz odbudowany po COVID 19, nie zablokowali jednak rozporządzenia łączącego pieniądze z prawem - miałoby ono wejść w życie 1 stycznia.

Komentarz Żulczyka

Do osób krytykujących zachowanie rządzących polityków Prawa i Sprawiedliwości dołączył Jakub Żulczyk. Zdaniem pisarza obecna władza pcha Polskę w ręce Rosji.

        Popierasz ŻULCZYKA - kciuk w górę!


+ 323
- 3

Polub Polityczek.pl