aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksdfokyuhjjj.jpg

Kabareciarz Abelard Giza podzielił się w mediach społecznościowych sytuacją, w której spotkał na drodze ciężarówkę antylgbt.

Ciężarówki atakujące mniejszości seksualne jeżdżą po ulicach polskich miast. Wielokrotnie już były na drodze zatrzymywane przez ludzi w ramach obywatelskiej postawy.

Ws. furgonetek z hasłami antylgbt wypowiedział się sąd, o czym mówi wiceburmistrz warszawskiej dzielnicy Ursynów Bartosz Dominiak.

- Sąd Okręgowy w Gdańsku nałożył na Fundację Pro - Prawo do Życia, do której strony prowadzi link reklamowany na samochodzie ze zdjęcia, zabezpieczenie powództwa w formie zakazu rozpowszechniania haseł szkalujących osoby LGBT, w tym również haseł umieszczonych na samochodach poruszających się w uchu ulicznym oraz w formie komunikatu dźwiękowego puszczanego w przestrzeni publicznej. Zatem funkcjonowanie tego samochodu w przestrzeni publicznej może naruszać decyzję sądu w Gdańsku - stwierdza Dolniak.

Ciężarówki nadal jednak pojawiają się na ulicach miast o czym przekonał się na własnej skórze stand-uper Abelard Giza. Kabareciarz pisze na swoim Facebooku, że stracił panowanie nad sobą w zetknięciu z kierowcą owej ciężarówki.

- Dla mnie LGBT to nie tylko zbiór literek. To moi konkretni przyjaciele, których mam w tych środowiskach. Nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek z nich podawał dzieciom tabletki na zmianę płci, albo próbował uczyć je masturbacji. Nigdy też nie jeździli na przyczepie tira, kręcąc dupą w stringach do techno. Znamy się od lat. To są dobrzy, mądrzy i inteligentni ludzie - wstawia się Giza za mniejszościami seksualnymi.

W dalszej części wpisu kabareciarz przechodzi do napotkania na drodze ciężarówki antylgbt.

- Wyszedłem na jezdnię, stanąłem przed maską i pokazałem kierowcy, żeby wypier... . (...) Zrobiłem to jeszcze raz. Patrzył na mnie z góry – dosłownie i w przenośni. I stałem taki bezsilny. Najgorsze uczucie na świecie. A to cholerne dudnienie z głośników płynęło cały czas. On stał. Jemu grało. Mnie szlag trafił. (...) Otworzyłem usta i... Jedyne co z nich wypadło to ślina. Oplułem ten samochód. Ostatnio zareagowałem tak w piątej klasie - realacjonuje Giza.

            Popierasz GIZĘ - kciuk w górę!


+ 457
- 4

Polub Polityczek.pl