aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleleeeeee.png

Pisarka Manuela Gretkowska wypowiedziała się na temat polityków Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko w kontekście budynku będącego siedzibą partii na ulicy Nowogrodzkiej.

Dziennikarz Piotr Kozanecki napisał artykuł w Onecie poświęcony budynkowi PiS-u na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

"Obskurna siedziba przy Nowogrodzkiej wiele mówi o partii Jarosława Kaczyńskiego. Koszmarne otoczenie siedziby PiS przy Nowogrodzkiej to bardzo konkretny, choć zapewne nieświadomy, przekaz partii do Polaków: Jesteśmy skromni, jesteśmy blisko was, nie dla nas pałace ani szklane biurowce" - napisał Kozanecki.

Artykuł ten zdenerwował polityków Prawa i Sprawiedliwości. Joachim Brudziński odpowiedział na zarzuty dziennikarza; - Obskurna, brzydka, skromna, nie to, co wypasiona siedziba niemieckiej redakcji. Kto to widział, żeby najważniejsze decyzje w Polsce zapadały w skromnej siedzibie polskiej partii politycznej, a nie w gabinetach opłacanych za niemieckie pieniądze - napisał na Twitterze europoseł PiS-u.

W takim samym tonie głos zabrała europosłanka Beata Mazurek. - Jakaś niemiecka rywalizacja, kto napisze coś bardziej podłego i głupiego. Rozumiem frustrację po kolejnych przegranych wyborach, ale czas aby wreszcie dotarło, że wygrał nasz kandydat. Kampania się skończyła, a na następną jeszcze nie pora - zwróciła się była rzeczniczka PiS-u do redakcji Onetu.

***

Artykuł skomentowała także Manuela Gretkowska, jak zwykle bardzo krytyczna względem obozu PiS. Pisarka nie zostawia suchej nitki na siedzibie PiS-u, jak i na samych polityków tego ugrupowania.

- Buda tak odrażająca, że mogłaby pomieścić na jednym poziomie sejm, szulernię, agencję towarzyską, całonocny sklep władzy i alkoholi. A może mieści to wszystko mentalnie.(...) Nieprawda, że estetyka nie ma nic wspólnego z inteligencją. Piękno wynika z harmonii, ładu wewnętrznego i talentu. Wszystkiego, co jest zaprzeczeniem PiS-u.

- Siedziba przypomina architektoniczny chlew, gdzie codziennie można się tarzać w moralnej brzydocie. (...) Ktoś publicznie zapytał, dlaczego pisowscy są tacy brzydcy. Brzydotą tępoty, nie rysów twarzy - pisze Gretkowska na swoim profilu społecznościowym.

          Popierasz GRETKOWSKĄ - kciuk w górę!


+ 976
- 11

Polub Polityczek.pl