aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaapdekokfokfokofkokkoko.jpg

Pułkownik Adam Magzuła odniósł się o budowy postu pontonowego na Wiśle. Żołnierze mają zbudować most w ciągu 3 dni. Sprawa dotyczy awarii w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". 

- Zadanie budowy i utrzymania przeprawy na Wiśle realizują żołnierze z 2. Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia oraz 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia. Przeprawa na Wiśle będzie gotowa w czwartek 10 września. W budowę mostu pontonowego zaangażowanych będzie około 200 żołnierzy i 130 jednostek sprzętu. Podobnie jak przed rokiem – most będzie gotowy w ciągu trzech dni, a jego łączna długość wyniesie ok. 250 metrów - poinformował resort obrony narodowej.

Na specjalnej konferencji wypowiadał się dzisiaj minister Mariusz Błaszczak.

- Tak jak rok temu, tak i teraz Wojsko Polskie ułoży most pontonowy, na którym zostanie położona rura, którą będą toczone nieczystości do oczyszczalni ścieków Czajka. Nad utrzymaniem mostu będzie czuwać 50 żołnierzy. Ta przeprawa jest możliwa do wykorzystania do listopada - mówił Błaszczak.

Minister pytany o to, jaki będzie koszt - dla Warszawy - zbudowania mostu odpowiedział, że niższy niż "strefy relaksu" zbudowanej przez Rafała Trzaskowskiego na Placu Bankowym w ubiegłym roku.

- Takie mosty buduje się w ciągu godzin według norm wojskowych, skąd te 3 dni? - pyta gen. Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

Na temat wojska i Błaszczaka wypowiedział się płk Adam Mazguła.

- O tym, że to nie reakcja na awarię, ale polityczny atak na Trzaskowskiego świadczą codzienne wystąpienia mini ster Błaszczaka i innych PiS-łajdaków Polski. Most, który saperzy kiedyś budowali 4 godziny, nareszcie zaczyna powstawać. Wojsko Błaszczaka musiało dwa tygodnie zbierać siły, aby za kilka dni zbudować most pontonowy. Co za kompromitacja służby inżynieryjnej PiS-wojska - pisze Adam Mazguła na profilu społecznościowym.

- Gówno odkryło zacofanie armii, które z pewnością jest odbiciem zacofania umysłowego politycznych decydentów. To taki jaskrawy przykład szamba władzy - dodaje pulkownik.

           Popierasz MAZGUŁĘ - kciuk w górę!


+ 2936
- 36

Polub Polityczek.pl