aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaedkokdoddddd.jpg

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak protestowała wczoraj w Krakowie przeciwko środowisku LGBT.

W Krakowie odbył się Marsz Równości. Uczestniczyło w nim ok. 2 tys. osób.

- Im bardziej będziecie nas nienawidzić, im bardziej będziecie stosować wobec nas agresję i przemoc, tym szybciej wygramy. Bo miłość zawsze wygra z nienawiścią, a my nigdy nie znikniemy - wypowiadała się Justyna Bołoz ze Stowarzyszenia Queerowy Maj.

- Krakowski Marsz ma swoją historię – i przypomnijmy, bo historii nigdy dość: w 2004 r. na uczestników poleciały kamienie. Polała się krew. Potem z każdym rokiem było o malutki krok lepiej. Marsz walczył o wejście na słynny krakowski Rynek i w końcu to się udało. Potem z roku na rok Marsz stawał się coraz liczniejszy, a kontrmanifestacje – coraz bardziej wątłe. Aż było zupełnie bezpiecznie i kolorowo - opisuje magazyn "Replika".

Na tegorocznej kontrmanifestacji przeciwko środowisku LGBT pojawiła się małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Urzędniczka państwowa trzymała w ręku różaniec.

- Homofobiczna propaganda podparta autorytetem państwa - komentują zachowanie Nowak przedstawiciele "Repliki".

Nowak permanentnie atakuje środowisko LGBT swoimi publicznymi wypowiedziami. Kilka miesięcy temu mówiła w Telewizji Republika:

- To już zdecydowana inwazja, to jest wkraczanie bezpośrednio do szkół, to jest sięganie po nasze dzieci. (...) My (Polska) jesteśmy teraz faktycznie tym, na co jest skierowany cały atak. Jeżeli dzisiaj my wszyscy nie zobaczymy, jak wiele nam zagraża, jak nie staniemy wszyscy razem i nie powiemy "dość", to za chwilę będziemy zupełnie podobni jak Francja, która się rozpada, Niemcy, to jest to, co nam naprawdę grozi, ale może też być inaczej, że stąd pójdzie iskra naprawy świata i ja w to wierzę.

- W normalnej sytuacji kuratorka czy kurator oświaty powinien być tam, gdzie Marsz Równości, a nie tam, gdzie kwestionowano prawa człowieka. Ale, niestety, polska edukacja powoli sięga bruku - komentuje europosłanka Sylwia Spurek.

Do aktywności kurator oświaty odniósł się także na swoim profilu społecznościowym publicysta i związkowiec Piotr Szumlewicz.

         Popierasz SZUMLEWICZA - kciuk w górę!


+ 1252
- 30

Polub Polityczek.pl